Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 10. 02. 2022   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet

Festival  »  11. ročník 2005

Tisková zpráva eLnadruhou o. s.

11. NEJEN lesbický kulturní festival eLnadruhou Praha 20.–22. 5. 2005

 
Kulturní festival „L2“, který je určený především lesbickým, bisexuálním a transsexuálním ženám, volně navazuje na tradici jarních festivalů pořádaných v uplynulých letech pod názvem Apriles (respektive Aprilfest) v Praze. Letošní ročník se však od předchozích liší nejen názvem, ale do značné míry i celkovým pojetím, v němž se ke slovu dostává zejména kreativita, intuice a sebereflexe. Náplň festivalu proto tvoří převážně semináře a kurzy tvůrčího rázu, přestože chybět rozhodně nebudou ani klasické přednášky a v rámci festivalu se rovněž uskuteční panelová diskuse o návrhu zákona o registrovaném partnerství za účasti poslanců parlamentu ČR. Souběžně s hlavním programem, který se bude konat v prostorách kulturního střediska Domovina v Praze 7 – Holešovicích, budou na dalších místech probíhat i doprovodné akce jako například sportovní odpoledne v areálu gymnázia Budějovická na Praze 4 nebo promítání dokumentárních filmů a turnaj ve stolním fotbale v klubu B3 na Praze 9. Festival zahájí koncert kapely Tiditade a jeho vyvrcholením bude sobotní taneční Maja Party s DJ Henri, DJ Sharky a DJ gLassie, po níž bude v neděli odpoledne následovat závěrečné neformální setkání na Letné. Akci pořádá občanské sdružení eLnadruhou.
Hlavním cílem festivalu, jenž v tomto roce nese podtitul „Zrcadlení“, je vytvořit prostor pro vzájemnou interakci lesbických, bisexuálních a transsexuálních žen na společenské i tvůrčí rovině a pokusit se zachytit odrazy nejrůznějších podob současné lesbické komunity, její tvorbu, přání i problémy. Kromě vystavovaných uměleckých děl budou proto v místech konání festivalu umístěny také informační materiály českých a slovenských organizací, které svou činností přispívají k dalšímu rozvoji v této oblasti.
Kulturní (nejen) lesbický festival eLnadruhou, který proběhne v Praze ve dnech 20.–22. května 2005, je současně ročníkem jedenáctým, který se hlásí k odkazu dnes již legendárních dubnových setkání, ale i ročníkem prvním, jehož osobitý a neotřelý přístup je bezesporu nadějným příslibem do budoucna.

V případě zájmu o další informace se prosím obracejte na tiskovou mluvčí festivalu, kterou je Daniela Štecherová


Dále v této sekci:


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168