Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


15.5.2008 Občanské sdružení Logos Praha Vás srdečně zve na setkání s panem Ing. Mgr. Petrem Kratochvílem, Ph. D. v neděli dne 1. června 2008 od 16.30 hod. v kostele „U Jákobova žebříku“ v Praze 8 –Kobylisích (U Školské Zahrady 1, Praha 8 – Kobylisy, metro C)

Červnové společenské téma Logosu bude tak trochu rozpůlené. Budeme se nejprve věnovat výsledkům nedávného výzkumu spirituality homosexuálních křesťanů a poté si něco povíme o současném Rusku - jeho aktuální vnitropolitické situaci po převzetí moci novým prezidentem i očekávaném vývoji do budoucna.

Petr Kratochvíl je bývalý člen Logosu. V současné době pracuje jako zástupce ředitele a výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Praha. V uplynulých měsících prováděl, mimo jiné i mezi některými členy a příznivci Logosu, dotazníkové šetření zaměřené na zjištění základních charakteristik spirituality homosexuálních křesťanů. S výsledky studie, která na základě zjištěných údajů vznikla, nás seznámí. O některých otázkách, které ze studie plynou, s ním budeme moci diskutovat. Současně se Petr dlouhodobě věnuje politickým vztahům v postsovětském prostoru a úloze náboženství v mezinárodních vztazích. Nevynecháme proto ani příležitost dozvědět se něco více o současném Rusku, např. právě o vzájemných vlivech ruské státní moci a místní pravoslavné církve.