Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet


9.2.2009 Mudr. Rath se rozhodl vystěhovat České muzeum výtv. umění z Husovy ul. Na jeho místo už se těší turistická informační kancelář, která bude v centru Prahy infromovat například o tom, kde si v Středočeském kraji zahrát golf.

Pokud chcete České muzeum výtvarného umění podpořit a nesouhlasíte s jeho vystěhováním, tak se připojte k mnoha dalším ZDE.

Stanovisko ČMVU
30.1.2009 / Stanovisko Českého muzea výtvarných umění v Praze ze dne 29.1. 2009 ve věci záměru Středočeského kraje zrušit jeho činnost v domech v Husově ulici v Praze na Starém Městě
Dne 20. 1. 2009 byl vedení Českého muzea výtvarných umění v Praze předán výsledek jednání Rady Středočeského kraje ze dne 19. ledna 2009. Nutno hned na úvod uvést skutečnost, že obsah jednání Rady SK nebyl žádným způsobem s vedením ČMVU v Praze předjednán.

Z jednání Rady SK vyplynulo, že ČMVU v Praze se má z Husovy ulice 19-21 v Praze 1 vystěhovat, a to v podstatě okamžitě.

České muzeum výtvarných umění v Praze působí v historických budovách v Husově ulici, pro fungování muzea umění cíleně rekonstruovaných, od roku 1973. Právě tady si muzeum vybudovalo svoji nepřehlédnutelnou pozici v síti českých muzeí umění a v panoramatu pražského i celostátního kulturního dění.

Budovy v Husově ulici by měly podle předloženého záměru Rady SK sloužit k propagaci Středočeského kraje pod hlavičkou nově vznikající příspěvkové organizace (jde nyní zatím o a. s. sídlící v Říčanech a informační centrum, které již bylo vybudováno ve vstupním prostoru výstavních síní v Husově ulici). Celý objekt by následně měl sloužit – podle přiloženého materiálu „Další rozvoj a úkoly Středočeské turistické a informační služby“ – například k: „vytvoření (pokud takový už není) gurmánského průvodce krajem“, „propagaci „zajímavých míst kraje – golfová hřiště, místa souvislých tras pro kolečkové brusle, běžky, lázně, centra pěší turistiky, agroturistiky, koně, vodáctví…“, jedním z cílů je též „posilovat názor, že Středočeský kraj pomáhá propagovat kraj…“.Těmito „aktivitami“ budou tyto významné, renomované historické prostory, rekonstruované původně a jednoznačně pro muzejní účely, kterým také již pětatřicet let slouží, degradovány.

Ohrazujeme se proti tomuto direktivnímu mocenskému jednání. Ohrazujeme se proti jednání hejtmana Davida Ratha, který bez znalosti problematiky předložil tento „likvidační“ materiál k projednání radě. Ohrazujeme se proti nekompetentnímu vedení resortu kultury ze strany Krajského úřadu i radního pro kulturu. Ohrazujeme se rovněž proti jednání krajských úředníků, kteří si už na půdě muzea sjednávají schůzky, obhlížejí kanceláře a povýšeně se dotazují pracovníků muzea, „zda už mají sbaleno“. Lze jen udiveně spekulovat nad tím, co opravdu vede k tak naléhavému tlaku na násilné ukončení aktivit renomovaného muzea v těchto prostorách.
Pokračování  a zdroj zde

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168