Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


26.3.2009 2. dubna 2009 bude slavnostně zahájena výstava na téma homosexualita a umění, divákům bude k dispozici až do 17. dubna

Výstava bude slavnostně otevřena 2. dubna 2009 v 18:00 ve Studentském klubu v Celetné 20. Výstavu uvede paní MUDr. Džamila Stehlíková, pod jejíž záštitou se projekt koná.

V rámci vernisáže bude také pokřtěn katalog výstavy, který všichni účastníci vernisáže dostanou zdarma.

Výstava Homosexualita a umění 1800-2000 představí zájemcům od 1. do 17. dubna 2009 ve Studentském klubu  v Celetné 20 (Filozofická fakulta UK v Praze).

Výstava představí vlivy a souvislosti homoerotiky a kultury a umění v posledních dvou stoletích. Celkem šestnáct panelů ukáže projevy homosexuality v dějinách obrazu, fotografie a filmu. Jde o vůbec první výstavu  v ČR podobného zaměření a vůbec první výstavu v Evropě, která se uceleně věnuje homoerotice
ve fotografii.

Na výstavě pracoval kurátorský tým tří teoretiků a historiků umění:
Ladislav Zikmund, Jana Teichmanová a Kristýna Ciprová.

Vše o výstavě a o doprovodném programu najdete ZDE.
---------------------------------------------------------------------------------
Co se týče souvislosti projektu Homosexualita a umění 1800 - 2000 s 15. ročníkem festivalu eLnadruhou, nutno upozornit na to, že přednášky konané 21. května 2009 ve Francouzském a Goethe institutu (Heteronormativita a vědní kultura; Kulturní války, umění, homosexualita a politika) probíhají právě v rámci již zmíněného projektu.