Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Výstava Homosexualita a umění 1800 - 2000 pokračuje

1.3.2010 Výstava Homosexualita a umění 1800 - 2000 pokračuje i v roce 2010 a svými organizátory je navíc vyslána i za hranice České republiky.

Výstava pokračuje!

 

V roce 2010 bude pokračovat výstava Homosexualita a umění 1800-2000! Už nyní autoři připravují její rozšíření, které souvisí s vysláním výstavy do okolních států, jako je Slovensko, Maďarsko, Polsko a Slovinsko. Autoři připravují sadu nových panelů, které se budou zabývat konkrétními osobnostmi, tématy a zkušenostmi z českého, slovenského a středoevropského prostoru. „První část výstavy byla taková obecně informativní a nyní se pokusíme jít trochu do hloubky v tom, že ukážeme, že homosexuální zkušenost se týká i umění a dějin umění u nás a v nejbližším okolí“, vysvětluje hlavní kurátor výstavy Ladislav Zikmund-Lender.

Rozšířená výstava tak představí například proslulou galerii Jiřího Karáska ze Lvovic, který si nechal malovat spoře oděné atleticky stavěné mytologické mladíky, dotkne se maďarsko-slovenského krajináře Ladislava Mednyanského, ale na mušku si vezme i umění současné. Nebudou chybět ani speciální témata jako gay street art nebo queer postavy v seriálech.

 

V nové rozšířené podobě pod názvem HERE! QUEER! se představí výstava v Domě světla v Praze od 12. dubna do 9. května 2010.

 


 

Kontakty:

 

Ladislav Zikmund

chief editor Obrazar.com

 

+420 739 091 768

zikmund@obrazar.com

 

www.homosexualita.obrazar.com

www.obrazar.com