Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Londýnský Lesbický a Gay Filmový Festival je tady

3.3.2010 “gay Vánoce“, které budou probíhat v období 17. 3. - 31. 3. 2010. Queer obyvatelstvo ovládne na dva týdny jižní břeh Temže. Kolem Britského filmového Institutu si budete připadat jako na gay planetě.

Hitem letošního festivalu prosáklého dokumenty, se pomalu stavají Topp Twins – lesbodvojčata z Nového Zélandu, co jódlují. Leanne Pooley o nich natočila dokument: Topp Twins: Untouchable Girls (2009). Jools a Lynda prý přijedou obšťastnit obecenstvo na živo.

Loni festival zahajovaly české Pusinky od Karin Babinské, letos překvapivě nemáme na festivalu autorského zástupce. Ovšem: Vychodní Evropa zaujala Skandinávského režiséra Markku Heikkinena, který natočil dokument o porno průmyslu: All Boys, Polkien bisnes (2009). Praha se mu stala hlavní hrdinkou. Protagonisté nechávají diváky nahlednout do svého soukromého života a odhalují oběti, které na jejich cestě padly – metaforicky i doslova.

Zbytek kontinentu se v sekci Evropa vytáhl, nabizí škálu kousků z Norska, Dánska, Švédska, Španělska, Portugalska, Francie, Řecka, Velké Británie.

Sekci Svět dominují filmy z protřelé USA v kontrastu s vzácnostmi z Nepálu, Urugvaje nebo Izraele, kde homosexualita není zrovna hitem ulic, naopak.
Například Leo's Room - Prvotina režiséra Enrique Buchichio – je křehký příběh mladého muže, zapolícího tiše s démony coming outu. Leo, který se svěřuje jen svému terapeutovi, jednoho dne natrefí na spolužačku ze základní školy. Ta řeší své vlastní problémy. Jejich sblížení zapůsobí jako balzám na životy obou hrdinů.

Více neź 20 let! od pádu komunismu nalezneme tvobu kdysi zakázanou režimem pod záštitkou: Specialní promítání. Člověk by doufal, že už jsme měli šanci vidět všechno. Ne!
Sergei Paradjanov (1924-1990) byl svými surealistickými a homosexuálními motivy nepohodlný bolševiku: třikrát uvězněn a tvorba zakázána na 15 let.
Letos máme štěstí – LLGFF nabízí Ashik Kerib (1988) – příběh o lásce a vyhnání, kritici se shodují na autobiografickych prvcích.

A další a další a další
krátké filmy, experimentální filmy, Dusty Springfield v televizi, workshopy, gay dětské disko, Unskinny Bop párty

Fotografie Českých Pusinek z loňského festivalu
Christa Holka

Ba
ra