Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Soutěž Inakosti pro fotografky a fotografy

27.4.2010 Bratislavský Filmový festival Inakost 2010 vyhlásila fotografickou soutěž do které se můžete přihlásit od 1. 5. - 15. 7.

Láska je láska - to je téma soutěže pro amatérské fotografky a fotografy, kterou vyhlašuje Iniciativa Inakosť v rámci Filmového festivalu Inakosti 2010. Cílem je zachytit život lesbických a gejských párů v různých podobách. Soutěž startuje 1. května a uzávěrka je 15. července. Podrobná pravidla a registrační formulář lze nalézt na webstránce Filmového festivalu Inakosti ZDE.

"Naším cílem je přitáhnout pozornost na vztahy lesbických a gejských párů, zviditelnit je. Takové vztahy jsou totiž běžnou realitou, ale bohužel málo poznaní, často zamlčení - hlavně na Slovensku. V Česku s několika stovkami registrovaných párů je už situace přece jen jiná - i proto jsme zvědaví na kontrast snímků z obou zemí, "komentoval záměr soutěže ředitel FFI Ján Benec.

Jak se dále vyjádřil, "doufáme, že soutěž zaujme fotografky a fotografy bez ohledu na jejich orientaci a také, že bude motivovat samotné gaye a lesby k tomu, aby se otevřeněji těšili ze své lásky."

Jména vítězek a vítězů budou vyhlášeny 13. září, tedy necelé dva týdny před začátkem Filmového festivalu Inakosti. Nejlepší fotografie budou odměněny cenami od partnerů soutěže a vystaveny během festivalu, tedy od 29. 9. do 3. 10. 2010 v Bratislavě.
Partnery soutěže jsou: nákupní portál Gorila.sk, knihkupectví Artforum, fotografický portál Fototip.sk, úplně jiný portál Colourplanet.cz a komunikační síť QPeople.