Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 10. 02. 2022   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Q - pořad na ČT2

31.5.2010 Dnešní díl s názvem Špičkou jazyka z pořadu Q je věnován ženám a vysílá se dnes 1. 6. ve 23.15 hodin na ČT2.

Vážení diváci a především Vážené divačky, dnešní díl Qéčka věnoval náš mužský tým právě Vám – ženám. Vašim strázním a libostem, Vaší síle i neutuchající kreativitě. Pojďte se spolu s námi ponořit do hlubin ženské duše a prozkoumejme společně její odlehlá zákoutí a skrytá tajemství.

Špičkou jazyka

Britské spisovatelky Sarah Watersové jsme se při příležitosti její autogramiády a scénického čtení v divadle Minor ptali, zda by ji ještě dnes vzrušila četba jejího debutu – dnes už kultovního lesbického románu Špičkou jazyka (Tipping the velvet). Povídali jsme si i o její zkušenosti s filmaři, kteří podle této knihy natočili seriál pro BBC, o homosexualitě viktoriánské Anglie nebo taky o tom, zda a proč touží čtenáře šokovat.

Účinkující: Sarah Waters, Lukáš Hejlík, Lilian Sarah Fischerová, Lenka Janíková


Lesbické rodiny


Každá pátá lesba a každý desátý gay je rodičem. Psycholožka Eva Polášková rozebírá problematiku rodičovství homosexuálních párů, mluví o tzv. minoritním stresu a potřebě úpravy legislativy v této otázce.

Účinkující: Mgr. Eva Polášková, Ph.D.


O holčičce

S režisérkou Lucií Ferenzovou jsme si povídali o její inscenaci O holčičce v pražské Meetfactory. V představení hrají samé holky a to i několik mužských postav. Proč? Je hlavní postava kluk anebo holka? A jak se vlastně vede divadlu v Meetfactory?

Účinkující: Lucie Ferenzová, Anita Krausová, Markéta Dvořáková, Kristýna Matějová, Jana Kozubková


Muž a feminista?

Sociolog Martin Fafejta hovoří o emancipaci žen, filozofce Judith Butler a o svém vlastním feminismu.

Účinkující: Mgr. Martin Fafejta, Ph.D.


Protopunk z roku 2013

Vídeňská queer kapela Norah Noizzze & Band zahrála na festivalu eLnadruhou v pražském klubu Vagon. Děvčat jsme se ptali: Jak je na tom rakouská queer scéna, je-li rozdíl mezi ženským a mužským uměním či co to vlastně znamená ten protopunk z roku 2013, který hrají? Holky taky zahrály jejich nezapomenutelný hit Sitting in a heterobar.

Účinkující: Norah Noizzze & Band

Hrané scénky


Simona je sama doma. Probouzí se ve špatném rozmaru. Cigareta a kafe od včerejška. Televize – jediná kamarádka. Dcera Zdena někde lítá, v jejím pokoji nepořádek a v něm dezorientovaná matka postupně odhaluje odlišnou sexuální orientaci své dcery...

Účinkující: Simona Peková

 

Zdroj: Filip NovákFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168