Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Gate: Horká novinka na Expresradiu

3.6.2010 Obdrželi jsme tiskovou zprávu, která přináší další převratnou událost v naší společnosti. LGBTIQ minorita se dočká dalšího svého pořadu, tentokrát na Expresrádiu v pořadu GATE.

Snad nikdy nevstoupilo soukromé rádio v České republice na tak tenký led, jako to v těchto dnech činí pražské Expresradio. Ti, co Expresradio znají, vědí, že se nebojí experimentovat. A to nejenom tím, že má odlišný hudební formát oproti ostatním hitovým rádiím. Expresradio se přiznává k tomu, že je gay friendly rádio a začne od neděle 6. června vysílat pořad GATE, který má být bránou do světa gay a lesbické komunity.

„Pořad GATE má několik cílů. Mezi ty hlavní patří zejména ukázat většinové společnosti, že G/L komunita není jen o růžové,“ prozradil šéf vysílání Expresradia Filip Žemlička. „Dalším úkolem je dodat určité povzbuzení pro lidi, kteří zatím svou orientaci tají. A v neposlední řadě chceme dát samotné G/L komunitě pořad, který jim je blízký a provede je po jejich světě.
Pořad GATE má soustředit ty nejdůležitější, nejzajímavější a nejzásadnější informace G/L komunity a předat je všem bez rozdílu orientace,“ doplnil Žemlička.

Pořad budou střídavě moderovat Josef Kudrna a Barbara Hacsi, která působí na České televizi jako tvůrkyně magazínu Q.

Prvním hostem pořadu Gate je zpěvačka Aneta Langerová, která otevřeně pohovoří o svém coming outu, proč svou orientaci dlouho tajila a také třeba o tom, kdy a jak na ni přišla.

GATE: Brána do světa gayů a leseb každou neděli 17:00–18:00 na Expresradiu 90,3 FM.

Spuštění magazínu bude podpořeno inzercí v časopisu Lui a v denících MFD, LN a Metro.
Praha, 2. června 2010