Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Maraton FF se pomalu blíží

20.9.2010 Už 29. 9. odstartuje Filmový festival Inakosti a k tomu Vám přinášíme podrobnější informace. ČR se může na svůj FF těšit začátkem listopadu v Brně, dále v Praze a jako poslední město je Ostrava, ale na Mezipatra je ještě čas o těch budeme včas informovat.

Filmový festival jinakosti přinese na konci září do Bratislavy teplé filmy z 22 zemí. Od 29. 9. do 5. 10. si mohou diváci prohlédnout příběhy ze života gayů, lesbiček zda transsexuálů z Brazílie, Finska nebo Maďarska. Mezi promítáním filmu bude zastoupena i španělská, peruánská a také i slovenská kinematografie. Spolu 55 filmů se dostane na plátna ve čtyřech kinosálech. Stejně jako předešlý rok dvě budou na Filmové a televizní fakultě VŠMU na Svoradova ulici. Diváci, kteří upřednostňují pohodlí multiplexů, si výběr z festivalových filmů mohou podívat i letos v Palace Cinemas v Auparku. Novinkou jsou projekce ve FK Nostalgia, kde 29. 9. odstartuje program pro veřejnost oceňovaným filmem Single Man od Toma Forda.

Jednou z programových sekcí letošního ročníku bude Latino Lovers. \"Za poslední rok ze zemí Latinské Ameriky vzešlo několik silných teplých filmů - my vám přinášíme pětici těch, které považujeme za nejzajímavější,\" vyjádřila se dramaturgyně festivalu Monika Višniarová. Bližší informace o filmech lze najít www.ffi.sk. Permanentky na festival jsou v předprodeji v síti Ticketportal za 5 EUR.

Filmový festival jinakosti 2010 zařadil do programu i množství doprovodných akcí. Návštěvníky čekají diskuse, výstavy a divadelní představení. Přímo před kinosály na VŠMU si mohou prohlédnout vítězné práce z fotografické soutěže Láska je láska. Porota udělila první místo Jakubovi Gulyásovi za sérii Claudia. Dana Piffková získala se sérií Hrdí druhé místo a třetí Peter Pavlík za fotografie Gay Pride NY.

Výstava Různé rodiny, jedna láska obsadí od středy 22. 9. do 15. 10. vestibul Právnické fakulty UK v Bratislavě na Šafárikovo náměstí. Ústřední myšlenkou výstavy organizace ILGA-Europe jsou stejná práva rodin bez ohledu na jejich sexuální orientaci či rovnost identitu. Portréty zobrazují 12 různých rodin, které mají jedno společné - lásku!

Ve vestibulu FK Nostalgia budou zase od 22. 9. do 15. 10. vystaveny fotografie z homosexuálních pochodů hrdosti ve střední a východní Evropě. Autorkou výstavy Pád Zdi a Stonewall je britská lesbická aktivistka Clare Dimyon.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168