Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Q Spiritual

19.12.2010 Q Spiritual se vysílá zítra v úterý 21. 12. 2010 v 23.30 hodin a jak jinak než na ČT2. Co si na nás tým pořadu Q nachystal před Vánoci se dozvíte v aktualitě v krátkém přehledu.

Q portrét – Jan Miko

Možná si ještě vzpomenete na Q sCOOL, ve kterém nám svou drsnou „školu ulice“ představil street writer a malíř Jan „Obal“ Miko. V dnešním předvánočním, spirituálně laděném Q, ho představíme v trochu jiném světle – jako protestanta, který ovšem svou víru v Boha pojímá po svém – rebelsky, promyšleně, radikálně, tvořivě a s nekompromisním queer zápalem.


Q fenomén – Kvílení

Nedávné uvedení filmu „Kvílení“ o skandálu kolem vydání slavné básně amerického beatnika Allana Ginsberga nám znovu připomnělo nejen Ginsbergovu provokativní otevřenost, s jakou spojuje své homoerotické vize s kritikou kapitalismu a establishmentu, ale i neuvěřitelnou svobodomyslnost v pojímání víry a spirituality. Duchovní rozměr tvorby „židovského buddhisty“ nám pomohou odkrýt recitátor a pedagog Miroslav Kovářík a irský básník, profesor FF UK Justin Quinn.


Q art – Lamento

Matka Tereza sloužící, chápající, pochybující, sršící vtipem, osamělá... a zpívající! Herečka a dramatička Lucie Trmíková, hudební skladatel Miloš Orson Štědroň a režisér Jan Nebeský obsadili hlavní roli ve své zpívané hře „Lamento/Z tance v prach a zase do tance aneb Den a noc Matky Terezy“ možná na první pohled neobvykle, rozhodně však s velkým citem pro rozporuplnost této legendární postavy. Matku Terezu totiž hraje a zpívá kontratenorista Jan Mikušek.

Premiéra:
ČT2 úterý 21. 12. 2010 v 23.30 hodin

Opakování:
ČT2 středa 22. 12. 2010 po půlnoci v 01.45 hodin


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168