Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Bollywood Masala

22.4.2011 Velmi zajímavý pořad Q se dnes pochlubí patnáct minut před půlnocí záběry z Indie, kde nakoukneme pod pokličku můžů i žen. Vysílání v PÁTEK 22. dubna v 23.45

Výprava do queer Bollywoodu, centra indické, ale vlastně i asijské kinematografie. Pátrali jsme, jak se tradiční produkce bollywoodských filmových studií v současnosti mění a vedle klasických romantických "masala" filmů stále častěji produkuje i filmy žánrové, umělecké - a dokonce i snímky zabývající se netradičními vztahy, menšinovou orientací a sexuálními tabu.

A co nás čeká konkrétně? Scénárista a herec Kapil Sharma bude vyprávět o inspiraci a reakcích na jeho film Dunno Y..., o indické cenzurní komisi a také o předsudcích indické společnosti. Režisér Sridhar Rangayan mluví o prvním ročníku bombajského queer festivalu „Kashish“, o začátku své kariéry, ale popisuje i děj tří svých filmů – Růžové zrcadlo, Yours Emotionally a 68 stránek. Gay aktivista a ředitel největší organizace „Hum Safar“ Vivek Anand hovoří o legendárních filmech z historie Bollywoodu dávné i nedávné, o zpěvačkách, které se staly gay ikonami, o důvodech, proč se gayové identifikovali s utlačovanými kurtizánami. Chayanika Shah hovoří o prvním indickém filmu zobrazujícím lesbický vztah Fire, o problémech s fundamentalisty a Chayanika Shah pokračuje o své práci pro radikální levicový feministický kolektiv LABIA činný již od roku 1995.