Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Otevřený lesbický festival eLnadruhou

27.4.2011 Má originální jazzovou znělku

Originální znělka sedmého ročníku Otevřeného lesbického festivalu eLnadruhou, pořádaného stejnojmenným občanským sdružením, je inspirována především jazzem. „Z větší části je v pěti čtvrtinovém taktu. To jí dodává dynamičnost. Ve studii ji nahráli úžasní muzikanti. Na trubky hrál Tomáš Vincenc, na pozoun Tereza Drvotová, na basovou kytaru Jan Neruda a na klavír a perkuse Stanislav Poslušný,“ vysvětluje hlavní pořadatelka festivalu Tereza Mikšaniková.

„V gay a lesbické komunitě mám dobré přátele, chtěl jsem je touto cestou podpořit a zároveň přispět k lepší prezentaci festivalu,“ říká autor znělky, hudebník Stanislav Poslušný, který je korepetitorem na taneční konzervatoři Duncen, hraje v jazzovém kvartetu Poslušný Q a zpívá v Kühnově smíšeném sboru.

Návštěvnice a návštěvníci festivalu se mohou těšit na bohatý kulturní i sportovní program. V sobotu 14. května od 21 hodin se kupříkladu v pražském hudebním klubu Vagón uskuteční koncert ryze pánské bigbítové kapely JUST. V průběhu festivalu nebudou chybět ani zpěvačky a jiné hudebnice, pamatováno je i na osvětu - psycholožka Olga Pechová bude přednášet rozdílech lesbické identity v Holandsku a České republice a Libuše Konopová zase o moderním směru zvaném feministické porno.

Aktualizovaný program lze nalézt ZDE. Stejně jako informace o sportovních turnajích, které se v rámci festivalu uskuteční: ve stolním fotbale, ve volejbale a v klasickém fotbale. Přihlášky je nutné odeslat už do 5. května 2011.

Festival eLnadruhou se koná ve dnech 13.-17. 5. 2011 v Praze - v Café Therapy, kinu Atlas či hudebním klubu Vagón. Tentokrát nad ním převzali záštitu zpěvačka Marcela Březinová a zpěvák Pavel Vítek. Festival eLnadruhou volně navazuje na festivaly Apriles a Aprilfest. Celkově se jedná o 17. ročník festivalů pořádaných nejen pro lesbické ženy.


Mediální servis:
Andrea Cerqueirová, alunda@seznam.cz