Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 10. 02. 2022   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Návštívily jsme lesby od Labe

8.5.2011 V pátek 6. 5. jsme vyrazily směr Hamburg s cílem reprezentovat eLnadruhou a LGBTIQ komunitu v ČR na festivalu s názvem Lesby od Labe.

Cesta nám trvala téměř sedm a půl hodiny, díky úpravám na německé dálnici, takže jsme na místo do Hospitelstrasse dorazily po půlnoci. Tam nás už netrpělivě očekával organizační tým a moc vřele nás přivítaly. I když zábava byla v plném proudu naše pětičlená posádka si dala jen jeden drink na uvítanou a šly jsme se ubytovat. Čekal nás náročný víkend.

Hned v sobotu ráno jsme vyrazily na historickou prohlídku po Hamburgu, historická místa která jsme nevštěvovaly se týkala výhradně lesbické historie. Zašly jsem až do 18.století.

Zůstaly jsme ve městě a navštívily Japonskou zahradu, Botanickou zahradu, proslulý Hamburský přístav, jarmark, park a svezly se Hamburským metrem.

Vrátily jsme se zpět na festival, kde jsme si poslechly rádiovou relaci pro lesby, najedly se a šly se připravit na večerní družení s ženami se zemí JAR, Ugandy a především Německa. Tereza Mikšaníková měla tu čest zahájit koncert německé písničkářky a pozvat přítomné na druhý den k panelové diskusi, která se týkala Německa, Česka a Ugandy.

Neděle se nesla v duchu rozhovorů, diskusí, workshopů a sportu.

Na Facebooku a ve fotogalerii na našich stránkách naleznete i fotodokumentaci z našeho vydařeného výletu i díky výborné překladatelce Kristině K., které patří velké DÍKY. Doufejme, že příští týden na Otevřený lesbický festival eLnadruhou nás svou návštěvou poctí i ženy z Hamburgu, které rozšíří řady mezinárodní účasti v letošním roce. Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168