Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 10. 02. 2022   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Zahráno do outu

16.6.2011 Co všechno se dá zahrát do outu se dozvíte v dnešním pořadu České televize. Pořad s názvem Q se vysílá v pátek tedy dnes 17. června ve 23.20 hodin na ČT2.

Prague Rainbow Spring 2011

Již po dvanácté v Praze organizovalo sportovní sdružení gayů a leseb Pratety mezinárodní turnaj ve volejbale, ping pongu, squashi, badmintonu a plavání. Organizátorů a zároveň účastníků Tomáše Kuchaře, Tomáše Ludvíčka a Ladislava Csiby jsme se ptali: Kdo všechno se zápasů o medaile zúčastnil? Jde více o komunitní či sportovní akci? V čem se liší homosexuální týmy od těch heterosexuálních? A dá se při sportování nalézt láska?

Ženské ragby

Ragby u nás zatím není masově oblíbeným sportem. Přesto existuje asi deset českých ženských ragbyových týmů. Ptali jsme se ragbistek Terezy Mikšaníkové a Hany Schlangerové : Co vede holky k tak drsnému sportu, jako je ragby? Chtějí se vyrovnat mužům? Je ragby hra pro lesby? A co všechno může taková lesba způsobit v ženstvu?

Sportovní queer filmy

Dramaturgyně mezinárodního queer filmového festivalu Mezipatra Lucia Kajánková připomene několik filmů, které čerpají svůj námět ze sportovního prostředí. Co vede filmaře ke spojení sportu a comingoutu v jednom scénáři? Jací jsou hrdinové takových filmů? Po čem touží a k čemu přes překážky směřují?

Vyoutovaní profesionální sportovci

Sportovního redaktora Jaromíra Bosáka a mluvčího Českého svazu ledního hokeje PhDr. Zdeňka Zikmunda jsme se ptali, zda je homosexualita v profesionálním sportu stále tabu. S kým by měl vyoutovaný hráč největší problém? Se spoluhráči, trenéry, sponzory anebo s fanoušky? Je rozdíl mezi vyoutováním se na vrcholu kariéry anebo v začátcích? A je rozdíl mezi individuálním a kolektivním sportem?


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168