Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Jak mohou být lidé nebezpeční, aneb Emmerová vs. Stejná rodina

4.9.2011 Rozhodli jsme se, že zveřejníme dopis Mgr. Anny Jančaříkové ze Stejné rodiny, který je určen paní poslankyni Emmerový, aby i naši čtenáři, příznivci byli v obraze a mohli se takovým situacím umět postavit, nebo se přinejmenším ozvat, tak jak to udělala A.

Vážená paní Emmerová,

se zájmem jsem si dnes v tisku přečetla Vaše vyjádření k tomu, že v ČR bylo poprvé v historii svěřeno dítě (s kombinovaným postižením) do pěstounské péče homosexuálnímu páru, respektive homosexuálnímu muži, který žije v registrovaném partnerství.

Toto Vaše vyjáření je částečně dostupné například ZDE.

Zaujal mě především teto Váš výrok:

"Nevylučuji, že se homosexuální náhradní rodiče mohou dítěti věnovat s větší péčí a láskou, než jeho vlastní. Vzal však někdo v úvahu, jakému tlaku vystaví péče homosexuálních náhradních rodičů samotné dítě?
Zejména je-li dítě navíc zdravotně handicapované, může se už z tohoto důvodu stát terčem nevhodných poznámek, nebo dokonce šikany, i když to už je dnes spíše výjimkou. Ve chvíli, kdy se ale k tomu přidá ještě péče homosexuálních pěstounů, může to být pro dítě už neúnosné trauma, bude-li muset čelit ještě dalším nevhodným poznámkám z tohoto důvodu.
Kde je pak onen deklarovaný zájem dítěte?"

Jelikož se homosexuálnímu rodičovství aktivně (jak teoreticky, tak
prakticky) věnuji, chtěla bych Vás poprosit o vyjádření k následujícím
otázkám:

1. Na základě jakých zdrojů tvrdíte, že dítě, které vyrůstá v homosexuální rodině, je kvůli tomu traumatizováno, podrobeno tlaku okolí a vystaveno šikaně?
2. Na základě jakých zdrojů a studií tvrdíte, že pro dítě je lepší a méně traumatizující život v ústavu (který lze na základě odborných studií označit jako vysoce frustrující a deprivační) nežli život v milující homosexuální rodině?
3. Máte nějakou osobní širší zkušenost s dětmi vyrůstajícími v homosexuálních rodinách, které by kvůli tomu tofaktu byly šikanované a traumatizované?

Předpokládám, že jakožto poslankyně parlamentu ČR jste si vědoma odpovědnosti za své veřejné výroky, a máte je tudíž podložené i něčím jiným, nežli osobními domněnkami - kor když se jedná o tak závažná
prohlášení, že homosexuální rodina znamená automaticky trauma pro dítě.

Těším se tedy, že mi poskytnete zdroje, z nichž jste čerpala. Osobně jsem četla několik sociologikcých studií, které se homosexuálnímu rodičovství věnovaly, a homosexuální rodiny z nich vycházejí (co se
příznivosti pro děti) minimálně srovnatelné s rodinami heterosexuálními. Několik článků naleznete i na jednom z našich webů, který se věnuje převážně lesbickému rodičovství: Odkaz ZDE.

Ráda ale zveřejním i opačný názor, bude-li odborně podložen.

Předem se těším na odpověď,

Mgr. Anna Jančaříková
Stejná rodina, Drbna.cz
www.drbna.cz
www.stejnarodina.czFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168