Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


PROTESTSONQ

13.12.2011 Dnešní Q vysílání 13. prosince ve 22.40 hod. na ČT2 Vás může vrátit na Mezipatra, nebo se můžete nechat unést výtvarnou sezónou.

V dnešním Protestsongu si nejprve představíme svéráznou básnířku Andreu Vatulíkovou.

Hned vzápětí se ještě jednou vrátíme k filmovému festivalu Mezipatra. Režisér, experimentátor, představitel stylu new queer cinema a člen letošní poroty Tom Kalin je totiž pozoruhodným tvůrcem, který si pro zpracování zpravidla nevybírá nijak snadná témata.

Trochu obšírněji vám představíme i vítězný snímek festivalu Mezipatra, výtečné drama o dvou někdejších přítelkyních a kolegyních z rockové kapely, kanadskou konverzačku Trigger.

A závěr tohoto Q bude patřit queer události výtvarné sezóny, právě zahájené monumentální výstavě amerického provokatéra, fotografa Davida LaChapelle v pražském Rudolfinu, kterou nás provede její kurátor Otto Urban. David LaChapelle je jedna z nejpozoruhodnějších postav světové fotografie. Nebojí se vyjadřovat k vážným tématům, kritizovat církev, západní civilizaci a přitom klidně spolupracovat s největšími modlami popkultury. Na jeho pražskou výstavu jsme se proplížili krátce před jejím zahájením, abychom zjistili, v čem vlastně spočívá jeho kouzlo.