Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 10. 02. 2022   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet

WWW odkazy

Zde naleznete užitečné odkazy a to nejen z české scény, ale i ze zahraničí. Odkazy mohou pomoci jak jednotlivci tak i organizacím, nebo spolkům a to nejen z LGBTIQ komunity. Kliknutím na obrázek či logo zjistíte více informací.

Holky v Brně

Holky v Brně volně navázaly na skupinu Lesby (nejen) sobě, která působila v Brně a svoji činnost ukončila v roce 2004. Po roce vzešel znovu nápad na obnovení setkávání a vznikly Holky v Brně. Jejich vznik byl provázen počátečními diskuzemi a nyní se jejich program volně rozšiřuje podle přání účastníků.

Proud Jsme PRO příznivou atmosféru ve vzdělávacích institucích, kde homofobní a transfobní šikana či nepřátelskost (jak symbolická, tak i fyzická) bude nepřijatelná. Budeme prosazovat přítomnost témat spojených s lesbickou, gay, bisexuální a transsexuální skupinou na všech stupních a ve všech oblastech vzdělávání.

                        Podej ruku Podej ruku pomáhá obětem, nebo blízkým sexuálního násilí.
Sexuální násilí není tématem, které bychom často probírali s druhými lidmi, ať už proto máme jakékoli důvody. Takový druh tabuizace dané problematiky může vést k tomu, že si většina lidí včetně obětí neuvědomí, o jak hluboký zásah do psychiky a života člověka se jedná.
                       GATE - radio EXPRES GATE - BRÁNA DO SVĚTA GAYŮ A LESEB je pravidelný nedělní pořad vysílaný Bárou Hacsi a Pepou Kudrnou. Start pořadu je vždy v 17:00
Moderátoři, se po týdnu střídají, takže pořad je jednou věnován více gay komunitě a jednou zase více komunitě leseb.
Chyběl nám opravdový eL magazín, na kterém se dočteš zajímavosti nejen z českých luhů a hájů.

Web, kde najdeš tipy na akce a hlavně web, který je o lesbách a pro lesby.
LesbaNet.cz je nový webový portál shromažďující informace z L světa i z domácí scény je to zkrátka Vaše nová přítelkyně.

Boy TV vzniká aby nabídnula nejen Gay a Lesbické komunitě, ale také všem kteří s ní sympatizují, zejména vysílání s populárními pořady právě pro tuto minoritu.
V našem vysílání uvidíš:
- spoustu seriózních tématických G/L filmů a seriálů
- klasické filmy (české i zahraniční)
- dokumentární pořady
- později i různé pořady vlastní výroby, live přenosy atd.
- možnost interakce (chaty a seznamování přímo ve vysílání)

GayNet.cz - český informační portál poskytující svým návštěvníkům aktuální informace týkající se nejen akcí pro gaye a lesby, ale také reportáže z těchto akcí. GayNet.cz je významným mediálním partnerem eLnadruhou - NEJEN lesbického kulturního festivalu. 
                ROSA Občanské sdružení ROSA usiluje o zlepšení systému pomoci ženám-obětem domácího násilí a jejich dětem. Jeho součástí je i odborné specializované poradenství a  komplexní pomoc pro ženu- oběť domácího násilí,  mezi níž patří krizová intervence, sociálně-terapeutické poradenství, vytvoření bezpečnostního plánu  a poskytování utajeného azylového bydlení pro ženy-oběti domácího násilí (formou azylového domu a utajených bytů)
Libuše Konopová

Libuše Konopová - první a zatím jediná propagátorka tzv. postporna v České republice. Jinak také provozovatelka erotického webu, kde si můžete zakoupit od porna přes knihy až k erotickým pomůckám. Svým otevřeným přístupem k erotice a sexu jako základní lidské potřebě, za kterou se není třeba stydět, boří zažité představy.

Rozdílné Rytmy Rozdílné Rytmy(RR) jsou neformální a otevřená skupina dívek a žen, které si občas potřebují promluvit "mezi sebou". Věnujeme se diskusím a přednáškám na témata, která jsou nám blízká. Občas si také zahrajeme bowling, volejbal, stolní tenis i jiné hry (sportovní i třeba jen deskové), a chodíme každý měsíc na výlety. Navštěvujeme zajímavé výstavy a pražská muzea. Vítány jsou ženy všech generací, které chtějí trávit aktivně volný čas. 
Bengáles.cz Bengáles.cz - informační webový projekt pro holky na holky.
Transsexualita Na tomto webu byste měli najít ty nejdůležitější informace o transsexualitě a případně i o dalších, souvisejících tématech.
Trans lidé Trans lidé, pokud začínáte řešit svou transsexualitu a váháte, kam se obrátit o pomoc, tento portál Vám ukáže směr.
TransForum TransForum je občanské sdružení pro transgendery, tj. transsexuály a transvestity. TransForum je otevřené i pro rodiny, přátele a partnery TS a TV a také pro odborníky nebo zájemce, kteří se touto problematikou zabývají.

Osobní web, se zabývá problematikou a otázkami směřujícími na téma homosexualita.

Na této stránce se nebude jen debatovat, ale budeme se bavit soutěžemi a vtipy :)

Doufám, že tyto stránky budou příjemným zpestřením Vašeho všedního dne.
Queer terapie – Veronika Sommerová Queer terapie – Veronika SommerováPsychoterapie a psychologické poradenství pro sexuální menšiny (queer) a jejich blízké.
Queer SHOP je první český obchod s LGBTIQ tématikou, tak snad tam naleznete to co hledáte.

OS Sananim

OS SANANIM - největší nestátní organizací v ČR poskytující služby v oblasti péče a léčby závislostí na nealkoholových drogách.

Lesbický koutek

Lesbický koutek - stránky, které se věnují lesbickému (i gay) rodičovství, lesbickému mateřství, právní problematice péče o dítě u stejnopohlavních párů, možnosti lesbických žen stát se matkou atd...

lesba.cz  lesba.cz -  informace a komunikace: magazín, kavárna, inzerce, chat, odkazy...
 STUD je sdružení leseb, gayů a přátel. Pořádá filmový festival, provozuje knihovnu s archivem, podporuje komunitní život, usiluje o rovná práva...

Forum pro L ženy

Papaver je fórum pro lesbické ženy a o nich. Motivací k vytvoření
tohoto fóra bylo poskytnout prostor k dialogu či networku L žen,
žen, které jsou samoživitelky, které nedostávají výplatu od nikoho
jiného, než sebe samotných (případně své přítelkyně), žen,
které, jak už je v názvu tohoto fóra, jsou na mužích ekonomicky,
s..e..x..u..á..l..n..ě a citově nezávislé.

    Partnerství

Co je to registrované partnerství? Registrované partnerství je institut, důležitý pro soužití dvojic stejného pohlaví. Zákon upravuje uzavírání partnerství, podmínky pro jeho zrušení nebo zánik, vzájemné majetkoprávní vztahy partnerů, jejich práva a povinnosti vůči sobě navzájem, vůči institucím a vůči státu. Zákon o registrovaném partnerství dává párům stejného pohlaví právní jistotu v právním řádu České republiky.
DiZi poradna DiZi poradna je založena s hlavním cílem pomáhat všem nejistým slečnám, snažit se jim přiblížit život nás L, ujistit je, že není nic špatně na jejich straně, že je potřeba jen si to všechno připustit a nedělat si obavy z okolí. Ale nejen to, chceme přinášet novinky z L života, zajímavosti, tipy na filmy, knížky, festivaly a podobně.
Pražský pěvecký LGBT sbor. Rádi mezi sebou přivítáme každého, předchozí zkušenosti nejsou podmínkou, stačí chuť na sobě pracovat a pomalu objevovat své, do té doby třeba ani netušené, schopnosti

Jihočwská Lambda

podrobné informace o akcích Jihočeské Lambdy a program klubových setkání v Restauraci Na Nemanické v Českých Budějovicích, přehled o akcích gay/lesbických spolků, klubů a organizací nejen v jižních Čechách, umožňuje přístup ke knihovně s tématikou G/L vztahů a moderním vědeckým pojednáním o sexuálních odlišnostech aj.
LGBTIQ portál Colour Planet je informační portál o  life stylu, kultuře, sportu, LGBTIQ komunitě a to nejen z domácího prostředí, ale i ze zahraničí.
Pražská Queer Pride 2012

Prague Pride je oficiálním organizátorem první Pražské Pride, která se konala od 10-14 srpnu 2011. Naším cílem je nabídnout GLBT komunitě v Praze, České republice i v zahraničí přiležitost, při které může oslavit jinakost a toleranci v srdci Evropy. Pokračujeme i nadále.

První česká Queer Parade úspěšně proběhla v Brně 28. 6. 2008. Průvod vyrazil v sobotu 28. 6. ve 14:00 z náměstí Svobody.

Queer Parade 2009 Queer Pride Parade Tábor - práva queer jsou práva lidská, což znamená, že se dědí, nepřidělují. Naše oslava není protestem. Jedná se o příležitost dostat komunitu Queer do širšího povědomí, zviditelnit a přijmout ji i s tématy, která se v České republice k této komunitě vztahují. Zároveň se jedná i o oslavu pro všechny bez ohledu na identitu gender nebo sexuální preferenci.
Plzeňský L web One4One, chybí Vám v Plzni akce pro L/Bi holky? Pokud máte nápad čeho všeho byste se rády účastnily (promítání filmů, ping-pong turnaj, billiard, tanečky..) napište své nápady, ohlasy, připomínky a cokoli dalšího.
Stejná rodina Stejná rodina je dobrovolné sdružení usilující o legislativní zrovnoprávnění homosexuálních rodin s rodinami heterosexuálními.

Holky Zlín

Holky Zlín, dozvíte se tu, co se ve zlínske komunitě chystá a kde a jak se můžete zapojit.
Logos Praha LOGOS nám pomáhá nacházet vztah k víře a Bohu. Logos je ekumenické společenství věřících gayů a leseb a jejich blízkých. Naším cílem je společné sdílení víry v jejích mnohotvárných podobách a naše zapojení do života domovských církví.
Pardubická lesba Pardubická lesba je skupinka holek na holky, které se snad vzájemně mají rády a společně boří předsudky o L komunitě. Dáváme si to, co chceme i brát - přátelství, porozumění, rady... Jsme tu, abychom si pomáhaly nejen se starostmi, které souvisí s naší orientací.
Gay iniciativa SOHO/Gay iniciativa (GI) v ČR je internetový archiv gay a lesbického hnutí a boje za prosazení registrovaného partnerství v ČR.
CESTA CESTA - je mezinárodní neziskové centrum ke zlepšení kulturního porozumění a tolerance mezi lidmi prostřednictvím umění. Od svého založení v roce 1993 CESTA pořádá mezinárodní umělecké festivaly, komunitní projekty, skupinové výměny, pobyty a vývoj v globální informační síti pro umělce na všech polích uměleckého výrazu i kulturní práce.
GLL Základním cílem GLL je podpora a prosazování legislativních úprav partnerského soužití osob stejného pohlaví, stejně jako podpora a prosazování odstranění všech forem diskriminace na základě citové a sexuální orientace.
GaLiBi Klub GaLiBi je vysokoškolský gay – lesbický spolek, působící, jako klub Studentské unie ČVUT v Praze. Zaměřujeme se především na studenty, ale našich aktivit se mohou účastnit i absolventi a jejich přátelé.

CHARLIE o.s.

Občanské sdružení Charlie nabízí studentkám a studentům a akademickým pracovnicím a pracovníkům Univerzity Karlovy a jiných vysokých škol, stejně jako jejich přátelům a příznivcům, platformu pro seberealizaci, setkávání, zábavu a řešení společných problémů. Zaměřuje se především na gay, lesbické, bisexuální, asexuální a transgender jedince a jejich právo nebýt diskriminován na základě citové a sexuální orientace/identifikace.
Rovné příležitosti Gender Studies, o.p.s. je nevládní neziskovou organizací, která slouží především jako informační, konzultační a vzdělávací centrum v otázkách vztahů mužů a žen a jejich postavení ve společnosti. Cílem organizace je shromažďovat a dále zpracovávat a rozšiřovat informace související s genderovou tématikou.
Diskriminace Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva je občanským sdružením založeným skupinou právníků a sociálních pracovníků. V našich programech se zabýváme otázkami státního občanství a práv cizinců, potíráním diskriminace, prosazováním rovných příležitostí a pomocí rodinám.
Filmový festival

Femina Film je mezinárodní filmový festival v Ústí nad Labem. 
Nabízí filmy, které jinde nejsou k vidění, i hosty, se kterými se jen tak někde nepotkáte.

Úřad vlády V rámci Evropského roku rovných příležitostí pro všechny (2007) vznikla při Úřadu vlády Pracovní skupina pro otázky sexuálních menšin. Činnost pracovní skupiny zabezpečuje odborný aparát zmocněnce vlády pro lidská práva a ministryně bez portfeje MUDr. Džamily Stehlíkové.
Přehled států EU Business Info.cz připravil pro snazší orientaci v nové problematice v rámci členských zemí Evrospké unie byl připraven přehled důležitých internetových adres pro všechny země, které jsou od 1. ledna 2007 členy Evropské Unie (EU 27).

                         

                                 Zahraniční www odkazy

 

Queer Leaders Forum (QLF) je občianske združenie, ktorého vznik iniciovalo Prvé lesbické združenie Museion vytvorením a následnou transformáciou časti rovnomennej neformálnej skupiny mladých aktivistov a aktivistiek slovenskej LGBTQ (lesbian-gay-bisexual-transgender-queer) komunity.
ASPEKT je feministický, vzdělávací a publikační projekt ve kterém se mohou feministicky smýšlející lidé projevovat. Aspekt vydává feministicky kulturní časopis a poskytuje knihovnu všem kdo mají o ní zájem.       

Možnost volby

Občanské sdružení Možnost volby se zasazuje za dodržování lidských práv, zejména lidských práv žen a dětí, za odstraňování všech forem diskriminace žen a za prosazování rovnosti příležitostí žen a mužů.
Fenestra Fenestra je skupina žen, které se snaží přispět k pozitivním změnám v životech žen, které zažívají násilí v párových vztazích, a jejich dětí.

Posloucháme, co nám říkají ženy a jejich děti.
Respektujeme jejich zkušenosti.
Hledáme způsoby účinné pomoci, podpory a ochrany.
Učíme se od těch, kteří mají více zkušeností.
Vzděláváme ty, kteří potřebují vědět víc.
Spolupracujeme, aby ženy a děti našli pomoc, podporu a ochranu.
Vyhodnocujeme to, co děláme, abychom neopakovali chyby.

Aliancia

žien Slovenska

Aliance žen Slovenska je nevládní organizace, která vznikla v roce 1994 se věnuje monitorování provádění mezinárodních dokumentů k problematice žen, jejich překladem a vydávání. Věnuje se i konkrétní práci proti násilí na ženách. Poskytuje krizové sociálně-právní poradenství (non stop SOS linka), psychologickou a právní pomoc. Zabývá se i legislativními aspekty násilí páchaného na ženách.
EsFem ESFem je nezávislou feministickou organizací z Prešova. Věnují se primárně problematice lidských práv žen a dětí, rovnosti pohlaví a rovných příležitostí žen a mužů.
Dúhový PRIDE Bratislava 2010 je slovenským LGBT pochodom za ľudské práva neheterosexuálnych ľudí, za ich spoločenské a politické zrovnoprávnenie a prvou oslavou gejsko-lesbickej hrdosti.

Lesba.sk

Lesba.sk, informační a komunikační webový portál na Slovensku.
Lesbický volejbalový turnaj Evropský lesbický volejbalový turnaj, kterému sahá historie až do roku 1989,pořádá Velikonoční turnaj ve volejbalu. Účastní se přes 70 družstev s více než 600 hráček a to stojí za to.
L-Londýnský volejbalový klub Dynamo je čistě lesbickým volejbalovým klubem, který vznikl v roce 1992. Hrají londýnskou ligu a zúčastňují se mezinarodních turnajů. Určitě se na klub můžete obrátit i v případě pokud se potřebujete zorientovat v Londýně.

Seznam Queer FILM festivalů

Seznam Queer filmových festivalů z celého světa, který je rozdělen dle měsíců Vám bude určitě k užitku.
ALTERA ALTERA, slovenský webový portál s německou, anglickou a maďarskou mutací.
Inakosť Iniciatíva Inakosť se snaží o pozitivní zviditelnění GLB menšiny jako rovnocenou součást slovenské a evropsé společnosti.
Lesbijka.org Lesbijka.org, informační a webový portál v Polsku.
innastrona.pl je polský web, kde naleznete zprávy, pride shop, video, gay filmy aj.
lesbická organizace Lesbická organizace působící v Německu od roku 1998, která Vám rozhodně má co nabídnout pokud mluvíte německy.
Lesbian Gay Bisexual Trans History Month jsou webové stránky, které shromažďují veškeré LGBT akce (oslavy,svátky), které probíhají v měsíci únor, akce jsou rozděleny dle regionů a to hlavně v UK. Stránky jsou pouze v anglické verzi.
Evropské sdružení GL sportovních oddílů Evropská gay a lesbická sportovní federace sdružuje LGBT sportovní oddíly a vytváří jejich evropskou síť. Mají na 10tis. členů z více než 100 organizací.
ILGA ILGA, mezinárodní gay a lesbická asociace sídlící v Belgii.
ILGA EUROPE ILGA Europe, rovnost pro lesbické, homosexuální, bisexualní a transsexuální lidi v Evropě.
365gay.com je informační webový portál, který upozorňuje už jen svým názvem, že gay komunita žije 365 dní v roce.
LGBTIQ muzeum v Berlíně Schwules Museum je gay a lesbické museum v Berlíně, které můžete navštívit kromě úterý každý den.

   


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168