Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 10. 02. 2022   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet

6. ročník 2010  »  Porota - MSAF

V této sekci naleznete porotkyně a porotce pro Mezinárodní soutěž animovaného filmu v rámci 6. ročníku eLnadruhou - NEJEN lesbického kulturního festivalu.

 

Aleš Rumpel je ředitelem Queer filmového festivalu Mezipatra. Studoval Anglický jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Zaměřuje se především na mechanismy marginalizace gay a lesbických témat v médiích a na feministické filmové teorie. Od roku 2006 působí také v týmu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, v roce 2010 připravil programovou sekci Snášenliví nesnášenliví k tématice neonacismu a nacionalismu. Pro Institut dokumentárního filmu připravil dva ročníky prezentace připravovaných českých dokumentů. V roce 2005 zasedl v porotě Teddy, která uděluje prestižní cenu nejlepšímu GLBT filmu na MFF Berlinale. V roce 2007 zasedl v hlavní porotě festivalu Queer Lisboa a v roce 2009 v komisi mezinárodní filmové soutěže Crossing Boudaries. V týmu festivalu Mezipatra působí od roku 2003. Od roku 2010 je členem vládního Výboru pro sexuální menšiny.

Mgr. Psavel Purkrábek Mgr. Pavel Purkrábek scénograf, někdejší odborný asistent katedry scénografie DAMU Praha, nyní ve svobodném povolání.
 Anna Purkrábková Anna Purkrábková působí na pozici hlavní produkční Queer filmového festivalu Mezipatra, kde v roce 2007 zasedla ve studentské porotě. Studovala obor Filmová studia na Filosofické fakultě UK a v současné době dokončuje třetí ročník na katedře Filmové a televizní produkce FAMU. Jako koordinátor guestservisu pracovala pro Mezinárodní festival animovaného filmu Anifest. V současné době je členkou programového oddělení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
Jiří Hromada je herec, dabér, ale především nejviditelnější zástupce českých homosexuálů. Jiřímu Hromadovi se podařilo sdružit gay a lesbické iniciativy.
V roce 1977 se rozhodl studovat DAMU a pak hrál deset let divadlo (E. F. Buriana). Točil a daboval filmy, natáčel pro rozhlas. Nikdy nebyl v žádném straně, přesto kandidoval do Parlamentu.
  Eliška Děcká je filmová publicistka a teoretička. Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy dokončuje studia na Filozofické fakultě UK obor filmová věda, kde v současnosti pracuje na diplomové práci „Autobiografičnost v díle režisérek českého animovaného filmu“. Zároveň je řešitelkou vědeckého grantu Ženské hrdinky animovaného filmu. Z pozice dramaturgyně spolupracovala v roce 2008 s festivalem Femina Film (sekce animované tvorby). V současnosti publikuje především v kulturních periodicích A2 a Cinepur. Je členkou mezinárodní filmovědné společnosti Society for Animation Studies.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168