Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 10. 02. 2022   aktualizace




Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet

Festival  »  13. ročník 2007

Tisková zpráva eLnadruhou o. s.

13. NEJEN lesbický kulturní festival eLnadruhou Praha 16. 5. – 22. 5. 2007

Jednou z prvních akcí letošní festivalové sezony se již tradičně stane NEJEN lesbický kulturní festival eLnadruhou (L2), jehož 13. ročník pořádá stejnojmenné občanské sdružení zastupující zájmy lesbických, bisexuálních a transsexuálních žen. Jde o akci, která vzhledem ke svému charakteru nadále zůstává unikátní nejen na české kulturní scéně, ale i v širším kontextu střední a jihovýchodní Evropy. Festival se koná za finanční podpory grantové nadace Slovak-Czech Women’s Fund a Evropského parlamentu a je určený nejen ženám patřícím k některé z výše uvedených sexuálních menšin, ale i sympatizantům a sympatizantkám z řad široké veřejnosti. Jeho hlavním cílem je urychlit integraci sexuálních menšin do většinové společnosti a seznámit veřejnost s těmito dosud spíše opomíjenými aspekty menšinové kultury.

Na programu letošního ročníku, který proběhne z větší části v kavárně Café Therapy a hudebním klubu Vagon v centru Prahy, nechybějí kromě přednášek, besed a autorských čtení ani koncerty, filmová promítání a divadelní inscenace. Festival zahájí v pátek 18. května koncert Báry Basikové s kapelou Precedens. Vysokou návštěvností se však jistě budou moci pochlubit i tradiční atrakce festivalu, kterými jsou turnaj ve stolním fotbale, sportovní odpoledne a taneční Maja Party. V rámci festivalu se také uskuteční vernisáž výstavy snímků Právo na lásku slovenské fotografky Petry Ficové za účasti Báry Basikové. Svou účast přislíbila i poslankyně Parlamentu ČR Kateřina Jacques, sexuoložka a terapeutka Hanka Fifková, psycholožka Olga Pechová, překladatelka Andy Jochman..., pražské Divadlo Bez zábran, představitelé neziskových organizací zaměřených na podporu gay, lesbické, bisexuální, transsexuální komunity a další. V Café Therapy budou v době konání festivalu vystaveny meditativní obrazy Marie Orlando. Akce se koná ve spolupráci s Evropským parlamentem, občanským sdružením Klub mladých Evropanů a občanským sdružením Sananim.

Pořadatel festivalu, kterým je občanské sdružení eLnadruhou, funguje již třetím rokem v podobě neziskové organizace zaštiťující pestrou škálu společenských, kulturních i sportovních aktivit určených pro všechny zájemce a zájemkyně bez ohledu na pohlaví či sexuální orientaci. Za tímto účelem spolupracuje s řadou domácích i zahraničních organizací a nadací, mezi nimiž kromě americké nadace Global Fund for Women nechybí ani česko-slovenský fond Slovak-Czech Women’s Fund.

V uplynulých dvou letech se návštěvnicím a návštěvníkům festivalu naskytla příležitost shlédnout mimo jiné koncert zpěvačky Lenky Dusilové, autorské čtení spisovatelky a překladatelky Evy Hauserové, ukázku africké hudby a tance v podání kapely Tiditade či nejrůznější divadelní inscenace (například autorské představení Ty jsi jen sajtkára v produkci divadla Alfred ve dvoře nebo Královnu Kristinu Laury Ruohonen v překladu a režii Šárky Kysové). S velkým úspěchem se nicméně setkaly také nejrůznější hudební, taneční a pěvecké workshopy nabízející divákům možnost aktivního tvůrčího zapojení (jako byla například hlasová dílna zpěvačky a performerky Ridiny Ahmedové) nebo panelové diskuse za účasti poslanců parlamentu ČR.

V případě zájmu o další informace se obracejte na tiskovou mluvčí festivalu (daniela@elnadruhou.cz).


Dále v této sekci:


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168