Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 10. 02. 2022   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet

6. ročník 2010  »  Účinkující

V této sekci naleznete podrobné informace o jednotlivých účinkujících a akcích, které můžete navštívit na 6. ročníku eLnadruhou - NEJEN lesbického kulturního festivalu.

Ladislav Zikmund-Lender 

je teoretik umění a kurátor. Je hlavním kurátorem výstavy Homosexualita a umění 1800-2000, editorem k ní vyšlého katalogu. Na kontě má sborníky Gender a umění 19. století (2007) a Gender a umění 19. a 20. století (2009), knihu Ochránkyně pražských ulic, spolupracoval na architektonických monografiích Slavné stavby Prahy 10 a Slavné vily Plzeňského kraje. Zabývá se gender studies v dějinách umění, teorií prezentace umění a architektury. Od roku 2009 je ředitelem Kotěrova centra - Trmalovy vily. Momentálně připravuje monografii architekta Václava Rejchla a obsáhlou část o galerii J. Karáska ze Lvovic pro monografii o homosexualitě v české kultuře.

www.obrazar.com

Přednáška Queer Fiction v české vizální kultuře

Přednáška se věnuje tématu queer fikce v české vizuální kultuře 20. století. Pokusíme se rozhlédnout po rozličných přístupech ve zkoumání obrazů prostřednictvím optiky queer. Podíváme se na několik zásadních přístupů, které mohou být pro naše prostředí přínosné, a nevyhneme se ani vysvětlování pojmů. Ať se vydáme kterýmkoli směrem, jedno je společné - všechny koncepty jsou pouhou fikcí. V druhé části přednášky se podíváme na několik významných queer postav českých dějin umění, které každý svým "podivným" způsobem přispěli k formování vizuální queer fikce - Jiří Karásek ze Lvovic, Jan Zrzavý a nakonec krátce zmíníme o generaci mladšího Fernanda Váchu.

www.obrazar.com 

Marta Jandová

Dcera zpěváka Petra Jandy, zpěvačky populární německé skupiny Die Happy, která se v ČR v poslední době zviditelnila hlavně díky své účasti v porotě pěvecké soutěže Česko-Slovenská Superstar. Více o Martě, která se nás letos rozhodla podpořit převzetím záštity nad eLnadruhou - NEJEN lesbickým kulturním festivalem, můžete dozvědět na jejích oficiálních stránkách.

http://www.martajandova.eu/

 

QUEER SHOP
 

Internetový obchod pro queer komunitu. Knihy, filmy, trička, duhové vlaky, placky - vše s lesbickou a gay tématikou.

www.queershop.cz


Ochutnávka Vín - Itálie

 

Jana Szajnarová - sommeliérka

VENETO


Nino Franco Rustico Prosecco di Valdobbiadene


ALTO ADIGE
Pinot Grigio st. Michael Eppan 2009
CAMPANIA
Greco di Tufo Feudi di San Gregorio 2007
PIEMONTE
Barbera d´Asti La Spineta 2006
TOSCANA
Chianti Classico Castellare di Castellina 2007
Více na místě
Jana Szajnarová, sommelierka - restaurace La Finestra in Cucina

 

Výstava Naši miláčci

 

Organizátorky festivalu eLnadruhou vyzývají všechny ty, kteří mají doma svého mazlíčka, aby ho vyfotili a zaslali na adresu eLnadruhou. Ať je Váš mazlík kočka, pes, had, křeček, želva, kůň nebo člověk.

Je to jedno. Jde o to vyfotit, napsat popisek a zaslat v elektronické podobě na info@elnadruhou.cz, nebo zaslat poštou na CD na adresu sdružení eLnadruhou o. s., Čerpadlová 9, Praha 9, 190 00. Fotografie musí být v rozlišení 300 dpi při velikosti 100 %. Tzn. že pokud má být fotka přes celou A3, musí meřit jako A3 (297 x 420 mm / 300 dpi a raději o kousek větší, kvůli spadávce, zhruba 0,5 cm z každé strany, aby se to mohlo dobře ořezat při zachování formátu).

Do 20. dubna 2010 zasílejte své fotografie na výše uvedené kontakty, odborná porota vybere
9 nejlepších fotografií, které se vytisknou na formát A3 a vystaví se v Café Therapy v rámci zahajovací vernisáže při příležitosti 6. ročníku eLnadruhou - NEJEN lesbického kulturního festivalu. Je to jedinečná příležitost jak veřejně ukázat svýma vlastníma očima Vašeho mazlíčka.

 

Libuše Konopová

 

Autorka knihy Sex nejen pro ženy (2009), propagátorka ženského porna, která svým přístupem a otevřeností bortí veškeré zažité předsudky o erotice a sexu. Více se o L. Konopové můžete dočíst v tomto rozhovoru.

 

LOGOS PrahaBOHOSLUŽBA, která se koná v evangelickém kostele u Salvátora v Salvátorské ulici v Praze na Starém Městě v pátek 14. května 2010 od 17.30 hodin.
Bohoslužbu povede sestra farářka nuselského sboru ČCE Marta Zemánková 

                                                                                                   

Evangelická bohoslužba sestává z následujících částí:

Přivítání
Uvedení biblickým veršem                                      

Modlitba
Biblický text kázání
Kázání
Přímluvná modlitba + modlitba Otčenáš
Závěrečné požehnání

Informace o občanském sdružení Logos Praha . 

 

Farní sbor ČCE  U Salvátora

 

Farní sbor působící v evangelickém kostele Sv. Salvátora v Salvátorské ulici, Praha 1.

. Více se o sboru můžete dozvědět ZDE

BesHarmonie

Černoooranžová vizuálně i zvukově ladící skupinka zhruba čtyřiceti zpěvaček a zpěváků je vždy připravena Vás potěšit. Těší se šarmantní soprány, podmanivé alty, romantická a vzácná skupina tenorů a tenorek, a také basi coby mužný základ sboru. To vše zastřešuje - hudební mág a dirigent Libor Sládek.

Libor Sládek za svou práci sbírá mnohá ocenění, ať už sám za svůj výkon nebo za celkový výkon sborů, které vede. Má prsty hned v několika CD (Bohemiachor, Besharmonie, rockové oratorium Eversmiling Liberty). Nebyl ale oceněn pouze jako dirigent, ale v roce 2000 se mu dostalo asi nejkrásnějšího ocenění v jeho profesi - byl svými studenty přihlášen do ankety o nejoblíbenějšího učitele v ČR Zlatý Amos a tuto s

outěž vyhrál.

www.besharmonie.cz

Pansy Dancy

 

Pansy Dancy jsou v České republice zcela unikátní taneční pro lesbičky a gaye. Tyto zcela ojedinělé kurzy pro gaye a lesbičky odstartovaly svou činnost 21. března 2010, kdy se konal první taneční kurz. V Pansy Dancy je hlavní důraz kladen na profesionální přístup, moderní prostředí a velmi přátelský přístup týmu tanečníků i organizátorů Pansy Dancy. Těchto cílů organizátoři projektu dosahují i díky nově navázané spolupráci s Dance Academy Prague ve spolupráci se známým tanečním Yemim AD. V Pansy Dancy není stanoven žádný Dress Code. Nikdo Vám zde nebude diktovat, jaký oděv pro tančení zvolit. Jedinou prioritou je fakt, abyste se cítili dobře, pohodlně a outfit Vás nijak neomezoval. 

 

www.pansydancy.cz

 

Pivoňka & Pánové

Věra Pivoňková začala svoji hudební dráhu asi v roce 1996 v kapele Švarcovi pohrobci jako zpěvačka. Po odchodu kapelníka nebylo co hrát a tak Věra Pivoňková přinesla svoje do té doby šuplíkové písně, které postupně začaly tvořit repertoár nové kapely s názvem Vidiny. S touto kapelou pak natočila dvě demonahrávky. První ještě v minulém století v roce 1997 a druhou demonahrávku v roce 2003. Pak začalo období hledání... Věra Pivoňková si dala hudební inzerát hledám nějakou kapelu.

Ozval se muzikant z Příbrami, kytarista Milan Březovký, se kterým pak Věra Pivoňková hrála v rockové kapele Papavera as

i tak přerušovaně 2 -3 roky. Kapela nenatočila žádný demáč a v prosinci roku 2008 odehrála svůj poslední koncert v kulturní domě na Dobříši. V této temné době již naštěstí Pivoňka znala pana Romana Pluhaře - bicí, perkuse a pana Daniela Vojtíška - kontrabas a mohla se tedy se naplno začít oddávat komornější akustické verzi svých písniček.

 

A tak v červnu 2008 má tato nová formace Pivoňka & Pánové svůj první koncert v Nové Síni a pana Daniela Vojtíška po roce střídá pan Honza Kobera, hráč na elektrickou basu.

 

www.pivonka-panove.cz

 

Kumbalu

KumbaluPestrý a tanečně laděný instrumentální etnobeat čerpající inspiraci z hudby a folklóru různých zemí a žánrů. Ko

mbinující motivy africké, arabské i balkánské hudby, spolu s rytmikou rocku, jazzu a ska. Kumbalu vystoupilo za své šestileté působení v řadě měst a klubů, v Česku, na Slovensku, v Polsku i v Maďarsku. Za zmínku stojí koncerty v brněském klubu Fléda, na festivalu v Boskovicích či v rámci pražského Febiofestu. Za velký úspěch lze považovat 2. místo v soutěži kapel BoomCup, nebo finálovou účast v Demoparádě brněnského rádia Student. Kapela Kumbalu má natočené vlastní promo CD, z velké části nahráno ve studiu ČRo Ostrava.

www.kumbalu.com

Norah Noizzze & Band

Norah Noizzze začala svůj sólový projekt na přelomu února a března roku 2007. V současn

é době se jak v rámci svého projektu, tak pod taktovkou své kapely Norah Noizzze & Band, věnuje performanci songů v anglickém a německém jazyce. Co se týče stylu, se kterým se tato rakouská queer formace ztotožnila, jedná se o hudbu mísící prvky nezávislého popu a tzv. noise rocku. Sami jej pak nazývají jako “Proto-Punk from 2013!“

blogs.myspace.com/norahnoizzze

Jana Lota 

Hudební kariéra Jany Loty,

 vlastním jménem Jany Loty Spanělové, začala v lidové škole umění, kam se přihlásila v první třídě základní školy. Už v té době byla součástí dívčí skupiny a vystupovala s pořadem pro mladé v rádiu. Hudba se pro ni začala stávat více než zábavou, a tak přihláška z chomutovského gymnázia putovala na pražskou konzervatoř. Zde pět let studovala obor popový zpěv. Po malé epizodě v modelingové agentuře se utvrdila v tom, že to pravé je pro ni hudba. Při studiích vystupovala po klubech se svojí kapelou La Grupa (ex-Boa) a pomalu přicházely další zkušenosti. Jako vokalistku si ji ke spolupráci na svém albu V siločarách přizvala kapela Kryštof. Dále se podílela na deskách Divokýho Billa (Mezi nima) a poslední desce kapely Wohnout Polib si dědu. Za největší zkušenost Jana považuje spolupráci s Danem Landou, s nímž jako vokalistka odjela Vltava Tour, kde na každý koncert přišlo kolem 10 000 lidí. Pro její budoucnost však byla zásadnější spolupráce s wouhnoutem Matějem Homolou, se kterými napsala materiál na debutové album. Deska v produkci Yardy Hele

šice vyšla na podzim 2007 a dočkala se příznivých reakcí.

Singl Lidi, ke kterému Lota natočila svůj první klip, zabodoval v rádiích. Podílel se na něm i akademický rapper Ota Klempíř z J.A.R.. Singl i celá deska se vyznačuje kvalitou textů, které si Jana píše sama. Píseň Panenkou pro ni složil zpěvák a vycházející hvězda Niceland, se kterým se vzájemně podporují. Její velmi slibná kariéra je stále víceméně na začátku.

www.janalota.cz

Dětský den

O pohádku pro děti se v letošním roce postará  Divadlo ANPU, které pro V

ás i Vaše ratolesti připraví pracovně uměleckou dílnu.

Sport

Pravidla pro letošní ročník sportovního klání nebyla o proti loňskému ročníku pozměněna. Jsou nastavena tak, aby co nejvíce vyhovovala potřebám zúčastněných. Každá kategorie bude oceněna samostatně a putovní pohár Best Group získá družstvo, které podá nejlepší výkony a bude hrát fair play na základě určení "tajné osoby", kterou určí organizátorky eLnadruhou - NEJEN lesbického kulturního festivalu. Sledujte sekci sport a aktuality, kde uveřejníme v nejbližší době přihlášku pro níže uvedené sporty.

FILM I Can´t Think Straight
Drama / Romantický
Velká Británie, 2007, 80 min
Režie: Shamim Sarif
Hrají: Lisa Ray, Sheetal Sheth, Amber Rose Revah, Shamim Sarif


Snímek I CAN´T THINK STRAIGHT vypráví o romantickém vztahu dvou žen. Leyla pochází z rodiny indických přistěhovalců žijících v Londýně. Tala naopak pochází z bohaté palestinsko-jordánské rodiny, přechodně pobývající taktéž v Londýně. Vztah zpočátku nenachází pochopení, především kvůli náboženství, které rodiny vyznávají, také částečně kvůli postavení rodin. Po coming-out obou hlavních hrdinek a původním šoku rodičů už pokračování vztahu nic nebrání.

Divadlo ANPU

je experimentální výtvarné divadlo, kde herci, loutky, hudba, dekorace, pohyb vyvolávají pocity, které žijí dohromady a vytvářejí jakýsi celek. Výsledná podoba všech představení by měla vycházet z kontrastu mezi humorem a poezií, dramatickým napětím a sugestivní obrazově – zvukovou atmosférou a navíc dát prostor osobitému, otevřenému přístupu herců k divákům.

www.anpu.cz 

 Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168