Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 10. 02. 2022   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet

8. ročník 2012  »  Účinkující

V této sekci naleznete podrobné informace o jednotlivých účinkujících a akcích, které můžete navštívit na 8. ročníku eLnadruhou – otevřený lesbický festival PRAHA 17. 5. - 20. 5. 2012. Tato sekce je postupně doplňována.

DJ´s PARTY 18. a 19. 5.

Jedinečný zážitek plný zábavy a odreogování, který se dostaví pouze jedenkrát ročně. Otevřený lesbický festival eLnadruhou ve spojení s ON Clubem nabízí komfort s maximální zábavou, kterou si můžete užít na plný plyn. 

 

 

 


 

Djane Mia - Black Rmx and R'n'B

se narodila v roce 1982, věnovana se ve svém životě modelingu. V roce 2007 začala hrát jako djka. Naučila se skvělé hrát, což v dnešní době dokazují její našlápnuté mixy. Mia je dnes již snad poslední djkou, která zůstala věrná gramofonům, hraje výhradně live set z desek. Nepoužívá žádné CD přehrávače apod. Na párty okouzlí návštěvníky nejen svižnými beaty, ale také svým okouzlujícím vzhledem.

Za svoji djskou kariéru vydala Djane Mia dvě CD. Nyní vystupuje s našlápnutým rytmickým setem, který nenechá v klidu návštěvníky klubu. Více se dozvíte ZDE.

Obě párty proběhnou v ON Clubu, Vinohradská ulice, Praha

Páteční L2 Prague Pride Night

Naděžda Krupská

Claymore

Turnaj ve stolním fotbale

Sobrotní MAJA párty s úplně novou show z Říma

DJ´s v patře i v dolním klubu až do ráních hodin.

Naděžda Krupská

Naděžda Krupská je z Prahy a jako travesty umělkyně se narodila před deseti lety. S jejím stvořením měl co do činění moderátor a imitátor David, kterému je 34 let. Proslavila se v soutěži Československo má talent, a od té doby letí její kariéra strmě vzhůru, jako moderátorka vyniká velmi svérázným stylem a publikum ji buď miluje nebo nenávidí, ale rozhodně nikoho nenechá chladným…

Naděžda moderuje, paroduje a imituje Halinu Pawlowskou, paroduje řadu známých českých zpěvaček. Kolik jich má v repertoáru? „Když se podívám do skříně, visí mi tam asi padesát kostýmů, ale spousta z nich už není aktuální. Snažím se vždycky reagovat na aktuální situaci, parodovat toho, kdo lidi zajímá. Říká se, že každá správná celebrita na výsluní má svou ‚transku‛,“ vysvětluje Naděžda.

Beseda/ORKSHOP

ElblesbenSpektakel je festival lesbické komunity v HausDre, kulturním společenském centru v německém Hamburku. Zabývá se uměním, hudbou, literaturou stejně jako politikou a zdravím, ale taky party. Festival ElblesbenSpektakel je jednou z pravidelných akcí. Organizátorky přijíždí na festival eLnadruhou, aby mohly sdílet své zkušenosti a dát přehled o životě leseb v Německu.
Hilke Bleeken, manažerka ženské a lesbické kultury při HausDrei, Synje D. Atmaca, Angelika Friedrich, Aster V. Delgado, Kirsten Lundin, Lujan Martelli. (www.facebook.com/ElblesbenSpektakel)

UMĚNÍ - výstavy

Aster V.Delgado je filipínská lesbická umělkyně žijící v Hamburku, Německo. Malovat začala v roce 1996. Její časté barevné a čisté představy reflektují její politickou vizi, její fantazii, sny a vášeň. Od začátku její tovrby její umění odráželo situaci žen a leseb. Její malby – někdy bolestivy, ale vždy krásné – ukazují sílu žen a leseb a jejich krutý život v patriarchální společnosti. Z její práce chápeme, že tyto její kresby nejsou jen obrazem na plátně, ale odrazem reality. (www.facebook.com/AsterDelgado)  

Luján Martelli (aka Sara Mago)
Luján se narodila v Argentině. Studovala grafický design na umělecké škole “Lino Spillimbergo”. V letech 1987 a 1996 tam pracovala take jako grafický designer pro tisk a grafická media. Luján se pak v roce 1997 přestěhovala do Tierra del Fuego a začala znovu malovat. Jako samouk se připojila k několika uměleckým studiím v Argentině a Německu. Od roku 2001 žije v Hamburku. Pod vedením Alfreda Genovese začala Luján v roce 2004 studovat “Filetado Porteno”, tradiční malířský styl z Buenos Aires. V roce 2005 potkala Maestro Fileteador Jorge Muscia, se kterým dělala několik workshopů na téma “Filetado Porteno”. Od roku 2008 je členem SKAM e.V. a od května 2009 také členkou Frappant e.V., který sdružuje umělce sdílející prostor ve studiu v Hamburku – Altoně. Je členkou BBK Hamburk, Berufsverband Bildender Künstler e.V. Hamburg.(Profesní sdružení výtvarných umělců). V roce 2010 začala s projektem “Co říkají zdi o dnešku” – umění a odpor v latinskoamerických zemích.
(www.lujan-martelli.com  www.documentacionlasparedes.blogspot.com www.lujanmartelli.blogspot.com)  

Inge Kaliska
Její hlavní umělecná aktivita je kreslení naživo.: “Das Visuelle Protokoll – vizuelní protocol”. Kreslí naživo se štětcem a permanentním inkoustem. Zatímco se lidi neradi nechávají kreslit, cítí se dobře když vidí,co se deje. Jsou překvapeni při uznání sebe sama, a jejich fasniace pro estetiku a uměleckou reprodukci je klíčovým výsledkem Inginy práce. Inge začínala “vztahovými mapami” a náčrty z hamburských míst pouze pro ženy v 90. letech. Dneska pracuje pro klienty a kreslí během narozenin, rodinných oslav nebo událostí. “Kreslení naživo” neznamená karikatury. Ani to nekonkuruje dokumentární fotografii, přesto, že obraz je precizní a charakteristický. “Das Visuelle Protokoll” přenáší speciální moment do nekonvenčního obrazu užitím tradiční kreslící a počítačové techniky, zákládá to vlastní hodnotu individuální paměti.
(www.erfreuliche-drucksachen.de)  

Prodejní výstava v Café Therapy - ZAHÁJENÍ FESTIVALU 

Merlin Irene / někdy jen Merlin, /„pseudonym“ co už je víc než vlastní jméno / pro tvůrčí projekty,
FB, Fler, Um centrum apod. a NAVĚKY /
Fotografka, výtvarnice, grafička aj. až do padnutí :-) Fotím od r. 2002, většinou na cestách po zeměkouli – Čína, Indie, Jordánsko, Maroko, Tunis, Evropa ... Výstavy Praha, Tanvald, Essen.
/ a vážně hledám práci !!! / jako fotografka, grafička,v charitě ap. / kontakt merlinL@seznam.cz /

SHOW

Eyes Wild Drag z Říma 

V roce 2006 jsme byl* mezi vůbec prvními, kdo se v Itálii začal věnovat drag king travesti show. Následujícího roku jsme už pod jménem Eyes Wild Drag založil* zcela nový a originální styl. Inspirován* klasickou travesti show do našich vystoupení zařazujeme prvky experimentálního divadla a vyprávíme příběhy překračující hranice genderu, identity, erotiky i energie.

Necháváme se přitom vést především prvky Svádění a Ironie. Uplatňováním různých stylů sahajících od využití playbacku a pantomimy až po prvky vypůjčené z kabaretu i divadla se vyžíváme v hledání nových náhledů na prezentaci gendru. Naše show představujeme při různých příležitostech v GLBT (gay/lesbian/bisexual/transgender) nočních klubech, v rámci festivalů experimentálního divadla, v kabaretech s jedinečnou atmosférou, ale i pod širým nebem. V Itálii jsme se v tomto směru vydal* zcela neprošlapanou cestou. Hra překračující hranice zažitých stereotypů, kdy naruby obracíme tradiční vnímání toho, co je považováno za „normální“ a co za „jiné“, boří veškerá obvyklá pravidla. Dvojakost a nejednoznačnost gendrů se v našem podání rozrůstá do nekonečného spektra odstínů a příběhů, založených na nečekaně nových souvislostech.
Mezinárodní zkušenosti z roku 2008 znamenaly pro EWD nový začátek. Byl* jsme ovlivněn* newyorskou travesti umělkyní Queens Marie; prožil* jsme nezapomenutelné setkání s Océan LeRoy; zúčastnil* jsme se Berlin Drag Festivalu a v roli special guests i prvního International Drag King Festivalu v Římě. V roce 2009 jsme vystoupil* v rámci festivalu Off Pride v Curychu a rok poté na festivalu International Queer Culture v ruském Petrohradu. Díky účasti na všech těchto akcích jsme získal* nesmírně cenné zkušenosti, které nás dodnes motivují k cestě vpřed, třeba do oblastí (de)konstrukce genderových výrazů. 

Eyes Wild Drag tvořil* původně čtyři účinkující. Andrea byl* od počátku zásadní postavou vytvářející osobitý charakter našich kostýmů, scénografie i barev. Přestože s námi Andrea již delší dobu nevystupuje, zůstává nám stále nablízku. Díky, Andreo!

Video zde!

HUDBA

Kapela CLAYMORE
vznikla na začátku roku 2011 po rozchodu členů kapely Navostro. S heslem "Show Must Go On" se čtveřice muzikantů rozhodla pokračovat v tvorbě a činnosti a navázat na své předchozí působení. Proto se i současná tvorba ponese v duchu gaelic-rocku inspirovaného skotskou a irskou hudbou, okořeněného o specifický zvuk skotských dud. Členové kapely pocházejí ze Štětí, Roudnice nad Labem a Prahy. Zkušenost muzikantů a jejich letité působení na hudební scéně jistě zaručí kvalitní hudební zážitek. Fanoušci rocku a bigbítu z Litoměřicka, Roudnicka i širokého okolí je znají z působení mnoha, dnes již legendárních kapel regionu jako například Postmen, S.A.P. nebo Rhodesia. O kvalitě muzikantů jistě svědčí i vítezství, ještě s kapelou Navostro, v soutěži o Krtka, která se každoročne vyhlašuje na festivalu Zahrada v Náměšti na Hané.jkj
Více naleznete ZDE.

PROGRAM KONCERTU V KOSTELE Salvátora 19. 5. 2012

Kostel farního sboru ČCE u Salvátora, Salvátorská 1045/1, Praha 1 - Staré Město

1. Ch. Gounod – Ave Maria

2. W. A. Mozart – Ave verum corpus

3. A. Caldara – Sebben crudele

4. J. S. Bach – Sonata D dur č.2, BWV 1028
1. Adagio, 2. Allegro, 3. Andante, 4. Allegro

5. W. A. Mozart – Die Alte
- Voi, che sapete – Árie Cherubína z opery Figarova svatba

6. F. Chopin – Etuda f moll op. 10 č. 9

7. G. F. Haendel - Lascia ch’io pianga

8. W. A. Mozart –Árie Leporella z opery Don Giovanni

9. G. Paissiello – Nel cor piú non mi sento

10. G. F. Handel – Ombra mai fu

11. C. Franck – Panis angelicus

12. S. Rachmaninoff – Sonata g moll op. 19
3.věta - Andante

Účinkující : V. Ptáčková – klavír, varhany
P. Houdek - violloncello
H. Divišová, A. Ledvinková, M. Sobčáková , M. Kičmar – zpěv

Nadja Williams
Hudba byla vždy nejdůležitější věcí v jejím životě. Její babička hrála jazz na piano a piano se také stalo prvním nástrojem, na který se učila hrát. Oba její rodiče hrají na kytaru, její otec folk a matka klasickou kytaru. Ve věku 10 let se Nadja rozhodla, že kytara je pro ní lepší a začala se učit hrát sama. Od té doby nepřestala hrát. Na počátku byla ovlivněna The Beatles, Stones nebo Bobem Dylenem, později to byl folk rock, kde ji ovlivnili The Indigo Girls, Melissa Etheridge a Amy Wadge. Během let hrála v několika kapelách a napsala několik písní. Kdykoliv dostane šanci, je to pro ní výzva. Proto hrála na ElblesbenSpektabel v Hamburku v roce 2011, což bylo hodně zábavné. Je proto pro ní čest hrát na festivalu eLnadruhou v Praze, kde se narodila a vyrůstala také její matka. Je to proto pro ní jako by se vrátila domů ke svým kořenům. Právě nahrála své první CD se 4 vlastními songy. Můžete si je poslechnout na www.facebook.com/nadjawilliamsmusic !Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168