Proudem
home About us Statutes Contact us Board RR meetings 10. 02. 2022   updated
eLnadruhou is supported by

Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women

Our partners

iGirls.cz Color Planet

Board

Message
Name:
Message:

Fill in the numeric value nineteen : *


[Předchozí]  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  [Další]

Posted: 24.3.2011 Author: Svata
Nula,nuda,nic
Posted: 24.3.2011 Author: Svata
Nula,nuda,nic
Posted: 24.3.2011 Author: Jana
velkej trapas je Svato váš příspěvek. Pozdravujte svého přítele.
Posted: 21.3.2011 Author: Svata
Velkej trapas holky tohle všechno:-)
Posted: 16.3.2011 Author: Arin
a má víc přátel, než qe, heč ;-)
Posted: 15.3.2011 Author: Jana
to je nádhera, Elnadruhou je na FaceBooku!
Posted: 15.3.2011 Author: Lucie
Jano2, to je přece logické a ne zarážející, že klučičí typy leseb většinou nechtějí klučičí typ. I když to označení klučičí typ je podle mého zavádějící a velice relativní, záleží na vnímání jedince sebe sama a jak vnímá jedince ta dotyčná potenciální partnerka. já třeba vidím v mnohých klučičích typech krásnou ženskou.
Posted: 15.3.2011 Author: Lucie2
Ohledně těch klucicich typu - mně to zas tak problematické nepřijde, nikdo se nepozastavuje třeba nad "chlapi nepište" nebo "kuřačky nepište".. ale ten postřeh o feminních typech je opravdu trefný
Posted: 15.3.2011 Author: jana2
a co se promiskuity a monogamie tyce... tak tvrzeni, ze bisexualni zeny jsou vice promiskuitni nez lesby je absurdni. Doporucuji i tento clanek: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/227696-lide-jsou-promiskuitni-predevsim-kvuli-poteseni-rozsireni-rodu-pry-roli-nehraje.html
Posted: 15.3.2011 Author: jana2
kdyz nekdo nechce klucici typy, tak ma na to sice pravo, ale myslim si, ze vyjadrovat se timto stylem do inzeratu, je asi jako kdybych napsala: "černošky, prosím, nepište". Jde totiz o to, ze kdyz se rozhlednu kolem sebe po lesbach, tak to bude slabych 20%, ktere by se daly nazvat femininimi typy a na ulici byste je "nepoznaly". Ale ta vetsina leseb proste neni a neobleka se tim distinktivne heterackym zpusobem, protoze nemaji duvod se libit muzum a nemaji duvod na sebe vztahovat stejne modni stereotypy. pro me osobne je zarazejici, ze napr. dost z tech, ktere se vymezuji vuci "klucicim typum", bych ja sama nazvala za "klucici typy" ci minimalne "androgynni". Je tu dost velky rozdil mezi tim, jak se vnimame samy a jak nas vnimaji ostatni... proto mi podobne komentare ("podivej se na ty fotbalistky", kdyz zrovna sedim v kruhu ryze sprotovnich zen) prijdou dost smesne a tristni soucasne.
Posted: 15.3.2011 Author: Lucie2
to Magda> Ano, ano proti tomu nemůžu nic namítat. Ovšem bigamie se týká jak nás leseb, tak bisexuálek. Jen člověk má tendenci vidět tu svoji skupinu s růžovými brýlemi..

to ...> Chápu, ale to se vám může stejně dobře stát i s čistě lesbickou partnerkou, ne?
Posted: 14.3.2011 Author: Magda
Dobrý večer, chtěla bych opravit Vaše tvrzení z Vašeho původního:
cituji: "lesby nemohou žít ve společné domácnosti, s někým kdo neníta správná a 'rasově čistá' lesba" konec citace.

Na:
"Lesby většinou nechtějí žít ve společné domácnosti s někým, kdo je trvale bigamní" .
Posted: 14.3.2011 Author: ...
Problém je, že dnešní svět je tak uspěchaný a pracovně náročný, že lidé mnohem přísněji vybírají své partnery. Pokud mám v práci dobře fungovat, musím mít partnera, na kterého se mohu spolehnout. Pokud ale přijdu domů a má bisexuální partnerka se courá s kdovíkým, tohle mi stability moc nedodá. Místo toho, abych přemýšlela nad tím, jak udělat změny či vylepšit domov či něco v práci, přemýšlím pak nad tím, kde má partnerka je a jestli ten, s kým se pořád schází, náhodou není víc, než jenom kamarád. Výsledkem je, že jsem vnitřně nevyrovnaná a snižuje to celkově mou životní úroveň.
Posted: 14.3.2011 Author: Lucie
Odpovídám opakem k Vašemu tvrzení: Lesbo, jsi méně, než zbytek populace, a proto vůbec nevadí a ty musíš tolerovat, když je tvá bisexuální partnerka zamilovaná do muže a tráví s ním volný čas. S tímto výrokem nesouhlasím, není to nic jiného, než vnucování bigamie lesbám.
Posted: 14.3.2011 Author: Lucie2
to Lucie> Mluvte prosím za sebe, ne za lesby obecně. Například mé zkušenosti jsou zcela odlišné a nepodávám je jako obecnou pravdu (ve smyslu vašeho: lesby nemohou žít ve společné domácnosti, s někým kdo neníta správná a 'rasově čistá' lesba) Pěkný den
Posted: 14.3.2011 Author: Lucie
To Jana 2. Jano, když někdo nechce klučičí typy, tak na to snad má právo, ne? Pořád dáváte do spojitosti obecnou toleranci k nějaké genderové či nějak orientované skupině a společné soužití v jedné domácnosti s touto skupinou. Lesby určitě tolerují klučičí typy i muže, ale to neznamená, že chtějí, aby jejich partnerky vypadaly jako tyto klučičí typy. Vy máte právo vyzývat ke společenské toleranci (a ta tu myslím, je), ale nemáte právo diktovat jednotlivcům (lesbám), jestli si domu nastěhují ten či onen typ člověka. Rozumíte tomu rozdílu?
Posted: 14.3.2011 Author: Lucie
To Jana 2. Jano, když někdo nechce klučičí typy, tak na to snad má právo, ne? Pořád dáváte do spojitosti obecnou toleranci k nějaké genderové či nějak orientované skupině a společné soužití v jedné domácnosti s touto skupinou. Lesby určitě tolerují klučičí typy i muže, ale to neznamená, že chtějí, aby jejich partnerky vypadaly jako tyto klučičí typy. Vy máte právo vyzývat ke společenské toleranci (a ta tu myslím, je), ale nemáte právo diktovat jednotlivcům (lesbám), jestli si domu nastěhují ten či onen typ člověka. Rozumíte tomu rozdílu?
Posted: 14.3.2011 Author: ...
I když česká bisexuálka žije ve vztahu s ženou, velmi často si kompenzuje svou bi orientaci tím, že je velmi úzce navázána na nějakého muže, se kterým tráví poměrně dost volného času. A to je pro lesbický vztah vysoce destabilizující prvek. Ani heterosexuální muž by nebyl rád, kdyby mu jeho partnerka běhala za jiným mužem tvrdíce, že je to jenom kamarád, ale kdoví, jak to vlastně s tím "kamarádem" je, že.

Ani heterosexuální muž, to jest takový, který je orientován pouze na muže, by nebyl rád, kdyby jeho partnerka působila svým vzhledem a chováním jako muž. A ne každá fotbalistka vypadá jako muž.

Společnost se snaží lesbám nacpat toleranci k promiskuitě partnerky, zatímco společnost chápe nutnost věrnosti a monogamie u heterosexuálního vztahu.

PS: Nepovažuji za bisexuálku ženu, která začala svou vztahovou kariéru s mužem, ale další vztahy má s ženami. Nepovažuji za lesbu ženu, která se pravidelně a frekventovaně ve svém volném čase stýká s muži.
Posted: 13.3.2011 Author: jana2
za když říkám "lesby obecně", mám na mysli "české lesby obecně" (v takovém Německu či USA už je klima dávno jiné)
Posted: 13.3.2011 Author: jana2
TO Lucie: bisexuální nerovná se polygamní a homosexuální neimplikuje monogamní. To jsou odlišné kategorie. Pokud si bisexuální žena vyvolí jako svoji životní partnerku ženu, nevidím důvod, proč by s tím kdokoliv měl mít problém. Stejně jako když si za životního partnera zvolí muže. Co se týče \"homofobie\" a \"queerofobie\" mezi lesbami asi jsem měla spíše říci \"othergenderfobie\", tím mám na mysli věčné inzeráty: \"hledám...klučičí typy nepište\" apod. Či komentáře typu \"podívej se na ty fotbalistky\" atd. atd. To jsem zažila kolikrát v lesbí komunitě a dost mi to leze krkem. Lesby obecně nejsou příliš tolerantní k různým genderovým projevům... hlavně příliš nevybočovat... \"když jsi žena, máš přece ráda ženy a ne chlapyně\"... a podobně.
Posted: 10.3.2011 Author: Laďka
Lucie souhlasím s Vámi
Posted: 10.3.2011 Author: Lucie
To Jana2. Jak jste zmínila, že "většina leseb je homofobní či queerofobní, dokonce i bifobní". Podle mého většina leseb je tolerantní ke všem vámi vypsaným orientacím, ale je pravda, že lesby nepasují do žití ve společné domácnosti s těmito orientacemi. A v tom je velký rozdíl. Která lesba by chtěla žít s bisexuálkou, jež je citově orientovaná na konkrétního muže? Lesba si raději vybere partnerku orientovanou monogamně.
Posted: 4.3.2011 Author: Laďka
Blanche až budu křičet určitě to uslyšíte :-))))))Jinak jsem tím vybízela všechny babičky,které umí čarovat,aby nám helfly :-).Jelikož Radku neznám nevím jestli je babička a ještě ke všemu umí-li čarovat :-)
Posted: 3.3.2011 Author: Radka
ale ale Laďko v celém svém příspěvku jste se zmínila o citoslovci až úplně na konci a jen tak mimochodem. Ten váš úvod patřil kritice celé diskuse.
Posted: 2.3.2011 Author: Blanche
Tak tady to máte Renčo, taky jste okřiknuta...
Posted: 2.3.2011 Author: Laďka
Chcete-li zajmavější vstup tak to vážně nemám jen jsem reagovala na to jestli se má říkat ježišmaria,nebo šmankote a jelikož níže bylo již vysvětleno,že Ježíš a Maria byli historické postavy a nedovysvětlilo se co je to šmankote napadla mě ůžasná pohádka šmankote babičko čaruj třeba by to zabralo i ve vodách lesbických svárů a hádek.Příště si Renato přečtěte celou diskuzi :-)
Posted: 1.3.2011 Author: Renča
To mně Laďko připadá, jakobyste nás tu okřikovala. Pokud chcete reagovat, tak reagujte na obsah, třeba by váš vstup byl zajímavější.
Posted: 28.2.2011 Author: Laďka
Jen zareaguji na slovíčkaření,které se tu rozjelo do už pro mě nepřehledné roviny oháníte se tu politikou :-)tak trochu mi to tu připadá jako v parlamentu jenže tam jsou skoro samý chlapi,ale myslím si že to tam vypadá podobně jako tady taha jí se o slovíčka a skutek utek.Jinak šmankote babičko čaruj
Posted: 28.2.2011 Author: ...
asi pletu a přiznávám, že největší lesbofobii jsem zažila ze strany bigamních bisexuálek, které netolerovaly mé rozhodnutí trávit volný čas bez mužů. Lesbofóbním lidem se snažím úplně vyhýbat, ale v případě, že útočí, vrátím jim to zpět i s drobnými.
Posted: 28.2.2011 Author: jana2
V jaké kavárně?? Nepletete si mě s někým? Lesbofobní nejsem, naopak is myslím, že většina leseb je homofobní či queerofobní, dokonce i bifobní a je mi to líto. Já uznávám společenskou diverzitu. Hrozím se českých reakcí vůči muslimům, kolikrát daleko více než proti L&G komunitě, protože je to symptom hrozby pro jakoukoliv minoritu v ČR. A raději ve volném čase sleduji zahraniční deníky, než zaprděná česká média.

[Předchozí]  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  [Další]

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168