Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


11.1.2008 Výstava Historie gay a lesbického hnutí v ČR byla zahájena 7. ledna 2008. Výstavu můžete navštívit v Domě národnostních kultur, kde bude návštěvníkům přístupna až do 25. ledna 2008.

Je to neuvěřitelné, ale organizované gay a lesbické hnutí v České republice si v roce 2008 připomene dvacáté výročí svého trvání. První náznaky vzniku spolku s programem pomoci lidem z vlastní minority (Lambda v Praze) můžeme totiž vysledovat v průběhu roku 1988, tedy ještě před listopadovou sametovou revolucí v roce 1989.

Za podpory místopředsedy vlády ČR Martina Bursíka a paní ministryně Džamily Stehlíkové se podařilo ve spolupráci s bývalými i současnými aktivisty GL hnutí u nás připravit výstavu, která naši cestu za rovnoprávností mapuje. Slavnostní vernisáž proběhla u příležitosti Světového dne lidských práv 10. prosince 2007 v Hrzánském paláci v Praze, kde byla v následujícím týdnu určena zájemcům z Úřadu vlády ČR a Parlamentu ČR. Odtud bude výstava v roce 2008 putovat po celé republice.

Dům národnostních menšin naleznete ve Vocelově ulici 3, Praha 2 (ulička naproti klubu Radost FX, stanice metra I. P. Pavlova).

Zdroj: Jiří Hromada