Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


10.6.2008 Duhová vlna – Queer parade Brno 2008, která zve gaye, lesby, bisexuální i transsexuální lidi stejně jako všechny otevřeně smýšlející občany a občanky k prvnímu velkému duhovému průvodu v České republice, se přehoupla do závěrečného měsíce realizace.

Na organizaci se podílejí gay a lesbické skupiny a organizace z Brna, Prahy i dalších měst České a Slovenské republiky, stejně jako šířeji zaměřená nezisková sdružení – například NESEHNUTÍ. Podobně jako jiné podobné průvody ve světě chce Duhová vlna veřejnosti ukázat, že lidé s menšinovou orientací se nechtějí skrývat, jsou plnohodnotnými členy a členkami společnosti a přispívají k její různorodosti a barevnosti. Přestože média často přebírají obrázky roztančených davů ze zámoří či západních krajin, bude brněnský průvod charakterem zřejmě podobnější poklidnějším, ač o nic méně barevným, pochodům v jiných post-socialistických zemích.

Kromě průvodu, který se koná 28. června 2008 a vyráží ve 14.00 z náměstí Svobody, proběhne několik doprovodných akcí. Organizátoři doporučují návštěvu výstavy Gabriely Kontra a Jany Štěpánové v BKC Galerii Kabinet, workshop na výrobu duhových poutačů nebo červnovou akci GaTe na téma Gay hrdost. Obyvatelé i návštěvníci Brna mohou dále zavítat na dva divadelní večery do klubu ve Starém pivovaru a zúčastnit se panelových diskusí – v debatě o gay a lesbickém rodičovství v Café Práh vystoupí zakladatelky sdružení Stejná rodina Kateřina Nedbálková a Anna Garčicová, v diskusi o stejných právech pak přední aktivisté a aktivistky zasazující se o rovnoprávnost sexuálních menšin Olga Pechová, Martina Štěpánková, Martin Strachoň a Jiří Hromada. V závěru týdne Duhové vlny (podrobný program viz www.queerparade.cz) proběhne dětské odpoledne pro všechny rodiče a přátele s dětmi. „Chceme také vyzvat všechny umělecky a kreativně naladěné lidi, zda by si nechtěli připravit k průvodu happening“, dodává za pořádající skupiny Jolana Navrátilová.

Zdroj: www.queerparade.cz