Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


17.7.2008 Praha - Homosexuální páry by mohly v budoucnu mít možnost adoptovat děti svých partnerů a partnerek, chce toho docílit ministryně pro lidská práva a menšiny Džamila Stehlíková (SZ). Odborníci nyní pracují na výzkumu o tom, jaký vliv na rozvoj dítěte mají

Obě studie by měly být hotové začátkem příštího roku. Jejich výsledky chce pak ministryně představit veřejnosti. Vládní pracovní skupina pro sexuální menšiny na základě výsledků připraví podklady pro legislativní změny.

Začít by se podle ministryně mělo tím, že by se umožnilo gayům a lesbám osvojit si dítě svého partnera či partnerky, které mají z předchozího manželství. Větší ambice ve smyslu, aby homosexuálové mohli adoptovat i cizí dítě, ministryně nemá. "V tomto volebním období žádný další návrh na toto téma nebude," řekla.

Podle ministryně je lepší, když dítě vyrůstá s homosexuálním párem než v ústavu. V různých ústavech přitom v ČR žije až 20.000 dětí. Adoptovat dítě dnes může manželský pár i jednotlivec, například manžel nebo manželka rodiče dítěte se souhlasem partnera. Jako společné si mohou ale dítě osvojit jen manželé.
17:28 - 17.07.2008

Zdroj: ČTK