Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


31.8.2009 Slíbili jsme Vám odpovědi už v neděli a dnes je úterý za což se Vám velmi omlouváme. Díky za velkou ochotu pana Hromady, který odpověděl během jednoho dne. Další otázky mu tentokrát odevzdáme zavčas a to v pátek 4. 9. a zde budou 6. 9. Příjemné čtení.

Proč jste se spojil zrovna se stranou Zelených? Proč by Vás měly zrovna L/B ženy volit?
Jsem váhající volička a strana Zelených není zrovna mým šálkem kávy. Jak byste mě přesvědčil abych dala hlas právě Vám?


Milá přítelkyně, nejde o mne osobně, teď je potřeba udržet zelené ve vysoké politice. Jsou našimi spojenci nejen před volbami. Já se zelenými spolupracuji dlouho, není to účelové spojení před volbami.
Pražská předsedkyně Strany zelených Petra Kolínská mne vyzvala, abych – přestože již uzavřeli pražskou kandidátku – pomohl ve volbách. Když se dva kandidáti SZ vzdali v můj prospěch dokonce svého umístění v první desítce na kandidátce, a já se ocitl na sedmém místě, považoval jsem to za vyjádření velké důvěry a – přijal.
Myslím si, že dvě největší strany zkostnatěly, a protože svou účast ve sněmovně mají jistou, přenesou do ní opět svou sebestřednou politiku. Strana zelených prošla velkými problémy, ale ve své humánní politice, zaměřené na životní prostředí, lidská práva a menšiny, zůstává konzistentní. Proto je nezbytné ji podpořit, aby byla sněmovna barvitější.
Program Strany zelených mně připadá jako velmi koncepční, systémový, upřímný... Ministryně Stehlíková založila Výbor pro sexuální menšiny na vládní úrovni, který teď může pokračovat v jejím úsilí o zkvalitnění registrovaného partnerství, prosazení adopcí, umělém oplodnění atd. Je mostem, spojujícím občanská sdružení a vládu. Zelená ministryně podpořila viditelně svou účastí mnoho našich akcí (eLnadruhou, Volejbalový turnaj, Gay Pride Brno, Mezipatra...). Když v Brně zastupitelstvo odmítlo dát příspěvek na Mezipatra 2010 – zastupitelé za zelené se složili, a požadovaný příspěvek dali dohromady z vlastních prostředků!!! Atd...
Strana zelených našemu hnutí sluší, tak jako v celé Evropě.

Vloženo: 30.8.2009 Autor: bara z Londyna
A kandiduje pan Hromada kvuli tomu, aby hajil prava LGBT, nebo proto, ze chce delat politiku? Ja si myslim, ze by bylo pro LGBT lepsi, kdyby par politiku, kteri to studovali a delaj, vylezlo z klozetu, nez aby kandidoval nekdo jen kvuli tomu, ze je gay. Politice se podle me musi rozumet a neni pro kazdyho. Viz pani Trestikova, ktera je fantasticka osoba a skvela dokumentariska, ale na ministerstvu kultury vydrzela jen dva tydny. Drzim palec!

V podstatě s vámi souhlasím. Ale protože nikdo z politiků z klozetu nehodlá vylézt a udělat coming out, jdu do toho já, protože mne k tomu vyzvala Strana zelených. Připomínám, že v politice se pohybuji 20 let – nejprve jako leader celostátních gay organizací SOHO a Gay iniciativa v ČR, pak jako šéf poradců ministryně Stehlíkové. Před rokem mi zelení nabídli kandidaturu na senátora, kterou jsem musel z vážných zdravotních důvodů zrušit. Nekandiduji tedy proto, že jsem gay, ale proto, že mám za sebou práci, zkušenosti a hlavně chuť ještě s něčím pohnout. Jistě, že budu prosazovat zájmy LGBT minority, ale v kontextu programu zelených i ty celospolečenské. Pojmenoval jsem si je jako Ekologie ducha.


Kateřina Vaňková, uživatelka serveru lesba.cz
1. Přístup žen k umělé inseminaci bez podmínky mít mužského spolužadatele /již navrženo ministrem Julínkem později shozeno pod stůl kvůli lidovcům/ - ti ovšem už po volbách v parlamentu možná nebudou.
Trochu tápu, na co se ptáte, ale pokud jde o přístup žen k asistované reprodukci bez spolužadatele, který s Julínkem předjednala zelená ministryně Stehlíková - budu jej rozhodně prosazovat.

2. Změna Občanského zákoníku která by zpřístupnila manželství i pro stejnopohlavní páry - návrh ZDE
Bude to dlouhá cesta. Nejprve změnit občanský zákoník, který se už připravuje v novelizaci 20 let tak, abychom s registrovaným partnerstvím přešli pod rodinné právo. Pak změnit přístup politiků a veřejnosti. Ta sice je aktuálně k registrovanému partnerství vstřícná ze 73 %, ale k manželství nebo adopcím jen ze 34%.

Otevřel jste téma adopcí - nás by zajímalo zda bude Vámi navržená právní úprava použitelná pro vyřešení vztahu mezi dítětem a partnerkou jeho matky.
Samozřejmě budou nové generace pokračovat v úsilí prosadit adopce. Předpokládám ve třech krocích – nejprve zrušit příslušný paragraf zákona o registrovaném partnerství, aby nemohlo být zrušeno právo jednotlivce na adopce vstupem do partnerství. Pak schválit možnost adoptovat dítě fyzické matky její partnerkou v registrovaném partnerství. Nakonec prosadit vlastní právo na adopce – v souvislosti s novelizací občanského zákona. Bude to na dlouho, musíme počítat s tím, že je třeba souběžně přesvědčit veřejnost.
Nebudou to pouze mé osobní návrhy – počítám se spoluprací se všemi subjekty, které k tomu mají co říci – občanská sdružení LG hnutí, Výbor pro sexuální menšiny Rady vlády pro lidská práva a samozřejmě Stranu zelených, která přijetí takové normy má ve svém volebním programu.

Anonym:
Co budete chtít udělat přímo pro L/B ženy, jdete s nějakou myšlenkou a vizí která se týká jen žen?

Možnost adopce dítěte partnerkou v registrovaném partnerství, plus asistované reprodukce bez podmínky mít mužského spolužadatele jsou hlavní dva úkoly. Ostatní už jsou nám (mužům i ženám) společné.
Ty další vyplynou ze života, nebo z vašich požadavků, kterým budu naslouchat a hledat s vámi cestu k jejich prosazení.

Upřímně děkuji za zájem.
Pokud nejste z Prahy, dejte, prosím ve volbách do poslanecké sněmovny (9. - 10. 10.) hlas Straně zelených.
Pokud jste z Prahy, zakroužkujte k tomu sedmičku na pražské kandidátce Strany zelených.
Tím mi dáte preferenční hlas.
Váš Jiří HromadaFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168