Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 02. 08. 2021   aktualizace
Podpořili nás

Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Mezipatra za necelých 14 dní

11.10.2009 Pomalu a jistě se blíží opět jedna z velkých událostí LGBTIQ komunity, mezi které bez pochyby patří MEZIPATRA. Přinášíme Vám aktuální informace ze sdružení STUD Brno a dovolili jsme si pro Vás vybrat filmy s lesbickou tématikou a tím Vás snad nalákat na t

Mezipatra zveřejnila úplný program festivalu v Brně a Praze: http://www.mezipatra.cz/2009/program/  - informace o ozvěnách festivalu v dalších městech i podrobnosti dál průběžně doplňují.

Jako už tradičně také Mezipatra  nabízejí možnost podpory festivalu formou filmové adopce - upřednostňují úplné rodiny homo- i heterosexuální, ale vítáni jsou i jednotlivci nebo naopak celé komunity, neformální uskupení nebo organizace: http://www.mezipatra.cz/2009/pro-navstevniky/adoptujte-film.html
- Už teď máme první adoptivní rodiče.

A také ještě sháníme dobrovolnice a dobrovolníky na výpomoc při festivalu: http://www.mezipatra.cz/2009/pro-navstevniky/hledame-dobrovolniky-a-dobrovolnice.html

Přehled lesbických filmů na festivalu Mezipatra Moje léto lásky

Moje léto lásky, My Summer of Love, My Summer of Love
Velká Británie, 2005, Anglicky, české titulky, 86 minut, 35 mm

Scénář: Helen Cross, Pawel Pawlikowski
Režie: Pawel Pawlikovski
Hrají: Natalie Press, Emily Blunt, Paddy Considine, Dean Andrews, Michelle Byrne

Příběh Mony a Tamsin. Setkaly se náhodou a během jednoho parného léta se spřátelily. I přesto, že jedna je pravým opakem té druhé a přes prvotní obavy z jejich rozdílných povah a zázemí, přerostl jejich vztah do vzájemné fascinace a přitažlivosti. Opojná romance dvou žen, jejich vzájemná zničující posedlost, boj za lásku a víru v ní, ve společnosti, pro kterou je to nemožné. Bezprostřední, neobyčejný a tajemný příběh ozvláštňuje půvabné herecké obsazení obou hlavních postav.

BRNO: 26. 10. // 21.00 // Art
PRAHA: 7. 11. // 16.00 // Lucerna

Miluji tě?
Miluji tě?, Do I Love You?, Do I Love You?
Velká Británie, 2003, Anglicky, české titulky, 73 min, online

Scénář: Lisa Gornick
Režie: Lisa Gornick
Hrají: Lisa Gornick, Raquel Cassidy, Birgitta Bernard, Aimee Cowen

Marina prožívá krizi po třicítce. Její vztah s přítelkyní Romy se zdá být v pořádku, avšak zdání někdy klame. Když se rozhlédne kolem sebe, má pocit, že všichni jsou úspěšnější než ona, lepší milenky a milenci. Pravda ale nebývá tak jednoduchá. Každý z nás má vlastní problémy, krize. Miluji tě? je filosofická komedie o otázkách po smyslu života a vztahů, netradiční průzkum stránek lásky. Snímek získal v roce 2004 na Mezipatrech cenu hlavní poroty za nejlepší dlouhý film.

Nový svět, Le nouveau monde, The New World Nový svět
Francie, 2007, Francouzsky, české titulky, 95 min, Beta

Scénář: Ludovic Pion-Dumas, Catherine Touzet
Režie: Étienne Dhaene
Hrají: Natalia Dontcheva , Vanessa Larré, Grégory Fitoussi, Andréa Ferréol, Danièle Evenou

Zábavný i dojemný film o radostech a strastech, které připraví lesbickému páru, Marion a Lucii, rozhodnutí mít dítě. Jak se s tím srovnají jejich rodiče? Jak dlouho ještě dokáže těhotná Lucie tajit svoji orientaci před kolegy? Nezačne si Marion připadat odstrčená? Příběh se soustřeďuje na křehký trojúhelník mezi ženami a dárcem spermatu, jejich kamarádem, a ukazuje, jak moc dokáže narození dítěte obrátit naruby jejich životy. Překoná jejich vztah tuto náročnou zkoušku vzájemné lásky a tolerance?

BRNO: 30. 10. // 21.00 // Art
PRAHA: 3. 11. // 20.30 // Světozor
OSTRAVA: 13. 11. // 20.00 // Klub Atlantik
Tajemství
Tajemství, Ha-Sodot, Secrets
USA, 2007, Anglicky, české titulky, 122 min, DVD

Scénář: Hadar Galron, Avi Nesher
Režie: Avi Nesher
Hrají: Fanny Ardant, Ania Bukstein, Michal Shtamler

založená Naomi odchází po smrti matky do židovského semináře pro ženy, kde potkává nespoutanou Michelle jdoucí proti tradicím a pravidlům. Obě jsou uvězněny v židovském světě mužů. Do života jim vstoupí tajemná Francouzska Anouk (Fanny Ardant, 8 žen) společností zavrhnuta na její okraj, jejíž tajemství ovlivní životy obou dívek. Skryté vášně, ctižádosti, láska a neodpustitelné provinění z pohledu židovského učení.

BRNO: 27. 10. // 21.00 // Scala
PRAHA: 7. 11. // 20.45 // Lucerna
OSTRAVA: 14. 11. // 19.45 // Klub Atlantik
Přízrak
Přízrak, Ghosted, Ghosted
Německo/Tchajwan, 2009, Anglicky, české titulky, 89 min, 35mm

Scénář: Monika Treut, Astrid Ströher
Režie: Monika Treut
Hrají: Inga Busch, Huan-Ru Ke, Ting-Ting Hu

Nejnovější film žijící legendy feministického a queer filmu Moniky Treut měl premiéru na letošním festivalu Berlinale. Originálně vyprávěný příběh umělkyně Sophie, skládaný ze vzpomínek a vibrující současnosti, pohybující se mezi Hamburkem a Tai-pei, po vraždě její lásky. Tchajwanská zvyklost však říká, že žena se může vrátit ze zásvětí jako přízrak a trestat živé za jejich hříchy. Komplikovaně okouzlující mysteriózní romance o inspiraci, nesmrtelnosti a vášni.

BRNO: 28. 10. // 21.00 // Art
PRAHA: 3. 11. // 18.00 // Lucerna

Dva pohledy, Dos miradas, Two Looks Dva pohledy
Španělsko, 2007, Španělsky, české titulky, 70 min, Beta

Scénář: Sergio Candel
Režie: Sergio Candel
Hrají: Pilar Alfonso, Marta Larralde

Laura, Sofía a poušt Atacama na severu Chile. Laura a Sofía nemůžou žít spolu, ale ani bez sebe. Intimní drama o komplikované cestě k pravdě a jediném dni, který následuje noci neplánované vášně. Sergio Canel vede ústřední dvojici hereček k famózním hereckým výkonům a intenzivní atmosféře přispívá uhrančivá kamera.

BRNO: 29. 10. // 21.00 // Art
PRAHA: 6. 11. // 20.30 // Světozor
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168