Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Mezinárodní soutěž animovaného filmu - MSAF

18.5.2010 Zakončení festivalu je již za námi a 2. ročník MSAF také, tento rok vyhlásila Odborná porota jen jednu vítězku, která získala šek v hodnotě 10.000,-Kč.

Odborná porota vybrala snímek: O PRINCEZNĚ A DRAQOVI, který vytvořila společnost BBQ.

!!GRATULUJEME!!

Tak jako v loňském roce se shodla Odborná porota s diváky. Diváckou cenu tedy získal snímek O PRINCEZNĚ A DRAQOVI od společnosti BBQ, celkem s 21 hlasy z celkového počtu 44 hlasujících divaček a diváků.

Bylo nebylo... získalo 13 hlasů, Zatmění bylo ohodnoceno 9ti hlasy a snímek No konečně... obdrželo 1 hlas. Všem zúčastněným autorkám děkujeme a GRATULUJEME! Doufáme, že autorky a i autoři nadále budou tvořit, aby vznikal kvalitní LGBTIQ materiál a v příštím roce se sejde mnohem víc snímků.

Zde jsou přihlášené snímky do soutěže, které byly uvedeny v rámci zakončení eLnadruhou - NEJEN lesbický kulturní festival, který proběhl v Praze ve dnech 13. - 17. května.

Bylo nebylo...
Iveta Merglová
ROK / 2010
1 min 50 sec
BAREVNÝ – ANIMACE - 2D
Bylo nebylo… mladá dívka se vydala na strastiplnou pouť za láskou. Cesta plná nástrah a
nečekaných kouzel ji dovedla až k vytouženému cíli. Tak trochu.

No konečně…
Daniela Pokorná
ROK / 2010
54 sec
Kresba na papír - 2D počítačem
Kreslená pohádka No konečně... vypráví příběh udatného rytíře, který urazí dlouhou cestu, utká se s tříhlavým drakem, vyšplhá do závratné výšky, aby konečně vysvobodil svou lásku – uvězněnou princeznu. Čeká princezna na svého milého či na svou milovanou?

O princezně a draqovi
BBQ
ROK / 2010
3 min

Netradičně tradiční pohádka.

ZATMĚNÍ
ZA TMĚ NÍ
V TMĚ
ZA NÍ
ZA NÍ V TMĚ MĚNÍ
ZATMĚNÍ SE V ZAMĚNÍ
A ZÁMĚNA PROMĚNÍ
ZA TMĚ V NÍ
A ZÁKON V KAMENÍ
V NÍ SE ZMĚNÍ
A ZAMĚNÍ SE V ZATMĚNÍ

Jana Polášková / Bzenec
ROK / 2010
14 min 14 sec

Pohádka jako potvrzení "věčných" pravd? Ale čích? Každý má svoje. Svoje pohádky, mýty a příběhy... někde... a pohádka především jako cesta tam "někam." Kde přesně hledat? Někde mezi Realitou, Masmédii, Sněním a Bezvědomím... nastává Zatmění. Čistě astronomický jev či snad rituální chvíle? Výpadek proudu nebo stav mysli? Spánek, snění či jen chvilkový výpadek...? Neočekávaný, nepříjemný, nežádoucí...neovladatelný stav náhlého znehybnění uprostřed spěchajícího davu, vlastních aktivit či povinností? Chyba, slabost nebo snad cesta k tomu "pravému" proudu?
Zatmění či vyjasnění?

Chtěli bychom touto cestou velmi poděkovat Odborné porotě, která zvolila pouze jeden výherní snímek po domluvě s organizátorkou Terezou Mikšaníkovou, která tak musela rozhodnout na základě malého počtu přihlášených a nedostatku finančních prostředků. Pevně věříme, že šek v hodnotě 10. 000,- Kč je dostatečnou motivací i pro příští rok.

Děkujeme tým L2