Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Novinka v lesbické literatuře

4.10.2010 Dovolujeme si vám představit novinku z nakladatelství LePress, knihu Lesby k pohledání americké autorky Alison Bechdelové, v českém překladu Sylvy Ficové.

Alison Bechdelová, v Česku známá grafickým románem Rodinný ústav (vydalo Argo, 2008), kreslí od roku 1983 do současnosti komiksový seriál ze života několika amerických leseb pod názvem Dykes to watch out for. Jednotlivé díly vycházely v mnoha časopisech, byly přeloženy do několika jazyků a vydaly na desítku knih (naposledy mohutný výbor The Essential Dykes to Watchout for, 2008).

Nakladatelství LePress nyní vydává výběr z dílů poprvé publikovaných v letech 1987–1992, a přináší tak tuto naprostou klasiku lesbické literatury, která by neměla chybět v žádné knihovně, konečně i k nám. K příběhům Mo, Lois, Clarice, Tony, Ginger a dalších přidáváme ještě nadčasový kreslený příběh nazvaný Sériová monogamie.

Více o knize se dozvíte ZDE.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168