Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 01. 2020   aktualizace
Podpořili nás

Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women Slovak - Czech Women´s Fund

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Queer filmový festival Mezipatra se po roce vrací do Ostravy

4.11.2010 Ostrava bude zanedlouho queer už podruhé. Queer filmový festival letos začíná v Ostravě už v pondělí 15. listopadu. Trvat bude až do soboty 20. listopadu, kdy vyvrcholí Colour out party na Stodolní ulici.

Festival Mezipatra se konal v Ostravě již v loňském roce, letos se však programově nápadně rozrostl. Vedle třinácti snímků mezi nimiž nebude chybět miláček letošního ročníku Cannes Imaginární lásky Xaviera Dolana a několika krátkých filmů promítaných v klubu Atlantik, Minikinu Kavárně nebo Staré Aréně na Masarykově náměstí, se mohou návštěvníci těšit na celou řadu doprovodných akcí. Ostravská část Mezipater tak bude zahájena přímo na Masarykově náměstí v klubu Stará Aréna netradiční přednáškou a následným promítáním neobvykle pojatého Labutího jezera. „Už na 15. listopadu připravujeme podprogram festivalu, který proběhne ve Staré Aréně. Diváci se tak mohou těšit na velmi zábavné a poutavé netradiční přednášky na téma queer život v Ostravě. Zkusíme zmapovat historii gay a lesbické komunity ve městě a pokusíme se nabourat stereotypy v myšlení, které stále přetrvávají mimo jiné i mezi samotnými gayi a lesbami,“ říká ke slavnostnímu zahájení festivalu ostravský organizátor z Centra kultury a vzdělání Moravská Ostrava Vladimír Šmehlík.

Festival doprovodí také výstava fotografií Petra Kišky ve spřízněném klubu Ikarus, které si zábavnou formou pohrává s tradičním symbolem queer komunity duhovou vlajkou, Open Revolution Party v Minikino Kavárně, závěrečná Colour out party, během které se Mezipatra přesunou až na Stodolní ulici nebo výstava v Skrytý příběh Ostravy. „Zásadní doprovodnou akcí bude také výstava s názvem Skrytý příběh Ostravy, která prostřednictvím fotek a grafiky reflektuje současná témata v Ostravě a upozorňuje na zajímavé kauzy. Jde vlastně o pohled dvou mladých a talentovaných Ostraváků na své vlastní město, proto jsou fotografie tak zajímavé a současné,“ dodává Šmehlík.

Specialitou letošního ročníku ostravské části festivalu Mezipatra je také otevřenost polským návštěvníkům. Snímky Melounová žena a drama mladého pianisty Saša, které jsou promítány poslední festivalový den v sobotu 20. listopadu, budou vedle českých titulků opatřeny také polskými. 

Detailní program:

Pondělí 15.11.

Stará Aréna, 28. října 23 (Masarykovo náměstí), Moravská Ostrava
18.00 Queer historie Ostravy a Stereotypy (přednášky)
19.30 Labutí jezero

Úterý 16.11.

Klub Atlantik, Československých legií 7, Moravská Ostrava
18.00 Zahájení + vernisáž "Skrytý příběh Ostravy"

Minikino Kavárna, Kostelní 3, Moravská Ostrava
19.30 Kvílení
21.30 Open Revolution Party

Středa 17.11.

Klub Atlantik, Československých legií 7, Moravská Ostrava
17.00 Chris a Don: Příběh lásky
19.00 Vrcholné umění

Minikino Kavárna, Kostelní 3, Moravská Ostrava
19.30 Imaginární lásky
21.30 Kraťasy

Čtvrtek 18.11.

Klub Atlantik, Československých legií 7, Moravská Ostrava
17.00 Svět Keithe Haringa
19.00 80 dní

Minikino Kavárna, Kostelní 3, Moravská Ostrava
19.30 Zabil jsem svou matku
21.30 Kraťasy

Pátek 19.11.

Klub Atlantik, Československých legií 7, Moravská Ostrava
17.00 Vzpomínky na New York
19.00 S.ŮV.Y

Minikino Kavárna, Kostelní 3, Moravská Ostrava
19.30 Patrik, 1,5 roku
21.30 Kraťasy
Sobota 20.11

Klub Atlantik, Československých legií 7, Moravská Ostrava
15.00 Fórum ČT
17.00 Saša
19.30 Melounová žena

Ta Magika, Musorgského 14, Moravská Ostrava
21.00 COLOUR OUT - Mezipatra Final Party

Celý program ostravské části Mezipater najdete zde nebo zde: www.klubatlantik.cz 
Program celého festivalu a další informace pak na webových stránkách www.mezipatra.czFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168