Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 13. 10. 2014   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Gay Bombay

24.3.2011 Počad Q si opět tento týden pro nás připravil tak trochu exotiku gay světa, tentokrát zabrousíme do Hinduistické Indie mezi gay komunitu a na Pride. jak jinak než dnes 24. března ve 22.50 hodin na ČT 2.

Představíme vám jednu z nejlidnatějších zemí světa, jak jí patrně neznáte - totiž Indii sexuálních menšin. A co vás čeká?

Vivek Anand představí organizaci na podporu gayů „Hum Safar“, kterou sám založil. Pohovoříme se třemi editory gay časopisu „Bombay Dost“.

Novinář Pallav Patankar, právník Arvind Narrain a bangalorský aktivista Vinay Cha vysvětlí existenci a dopady paragrafu 377 indického trestního zákoníku, který zavedli už Britští kolonialisté a popisují, jak proti němu komunita bojuje.

Sabina a Simran, majitelky prvního indického gay obchodu „Azaad Bazaar“, budou vyprávět o tom, proč celý podnik založily, jaké prodávají zboží a jaký s ním mají úspěch.

Ve staroindických textech zapátráme po původu kasty transsexuálů, kterým se v Indii říká „hidžry“ a s hidžrou, která přijala jméno Nisha, si popovídáme o historii její komunity, o tom, jaký má k hidžrám vztah většinová společnost i o choulostivém tématu rituální kastrace.

A navštívíme i letošní bombajskou gay pride, která se tu konala 29.ledna.