Proudem
home O nás Stanovy Kontakty Diskuse Rozdílné Rytmy 10. 02. 2022   aktualizace
Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women Navštivte nás na Facebooku

Partneři

iGirls.cz Color Planet


Výstava v Q café

22.5.2012 Výstavu obrazů a fotografií tří žen z Filipín, Argentiny a Německa můžete shlédnout v Q café až do 27. června. Výstava je prodejní, tak jako v Café Therapy, kde jsou fotografie z Indie.

Q café nenabízí jen kavárnu, prostor a informace o LGBTIQ komunitě, ale také výstavu obrazů a fotografií od tří autorek, které pocházejí z Filipín, Argentiny a Německa

Aster V.Delgado je filipínská lesbická umělkyně žijící v Hamburku, Německo. Malovat začala v roce 1996. Její časté barevné a čisté představy reflektují její politickou vizi, její fantazii, sny a vášeň. Od začátku její tovrby její umění odráželo situaci žen a leseb. Její malby – někdy bolestivy, ale vždy krásné – ukazují sílu žen a leseb a jejich krutý život v patriarchální společnosti. Z její práce chápeme, že tyto její kresby nejsou jen obrazem na plátně, ale odrazem reality. (www.facebook.com/AsterDelgado)  

Luján Martelli (aka Sara Mago)
Luján se narodila v Argentině. Studovala grafický design na umělecké škole “Lino Spillimbergo”. V letech 1987 a 1996 tam pracovala take jako grafický designer pro tisk a grafická media. Luján se pak v roce 1997 přestěhovala do Tierra del Fuego a začala znovu malovat. Jako samouk se připojila k několika uměleckým studiím v Argentině a Německu. Od roku 2001 žije v Hamburku. Pod vedením Alfreda Genovese začala Luján v roce 2004 studovat “Filetado Porteno”, tradiční malířský styl z Buenos Aires. V roce 2005 potkala Maestro Fileteador Jorge Muscia, se kterým dělala několik workshopů na téma “Filetado Porteno”. Od roku 2008 je členem SKAM e.V. a od května 2009 také členkou Frappant e.V., který sdružuje umělce sdílející prostor ve studiu v Hamburku – Altoně. Je členkou BBK Hamburk, Berufsverband Bildender Künstler e.V. Hamburg.(Profesní sdružení výtvarných umělců). V roce 2010 začala s projektem “Co říkají zdi o dnešku” – umění a odpor v latinskoamerických zemích.
(www.lujan-martelli.com  www.documentacionlasparedes.blogspot.com  www.lujanmartelli.blogspot.com)  

Inge Kaliska
Její hlavní umělecná aktivita je kreslení naživo.: “Das Visuelle Protokoll – vizuelní protocol”. Kreslí naživo se štětcem a permanentním inkoustem. Zatímco se lidi neradi nechávají kreslit, cítí se dobře když vidí,co se deje. Jsou překvapeni při uznání sebe sama, a jejich fasniace pro estetiku a uměleckou reprodukci je klíčovým výsledkem Inginy práce. Inge začínala “vztahovými mapami” a náčrty z hamburských míst pouze pro ženy v 90. letech. Dneska pracuje pro klienty a kreslí během narozenin, rodinných oslav nebo událostí. “Kreslení naživo” neznamená karikatury. Ani to nekonkuruje dokumentární fotografii, přesto, že obraz je precizní a charakteristický. “Das Visuelle Protokoll” přenáší speciální moment do nekonvenčního obrazu užitím tradiční kreslící a počítačové techniky, zákládá to vlastní hodnotu individuální paměti.
(www.erfreuliche-drucksachen.de)  

Prodejní výstava v Café Therapy

Merlin Irene / někdy jen Merlin, /„pseudonym“ co už je víc než vlastní jméno / pro tvůrčí projekty,
FB, Fler, Um centrum apod. a NAVĚKY /
Fotografka, výtvarnice, grafička aj. až do padnutí :-) Fotím od r. 2002, většinou na cestách po zeměkouli – Čína, Indie, Jordánsko, Maroko, Tunis, Evropa ... Výstavy Praha, Tanvald, Essen.
/ a vážně hledám práci !!! / jako fotografka, grafička,v charitě ap. / kontakt merlinL@seznam.cz /

Pro více informací nás můžete kontaktovat na e-mailu: terka@elnadruhou.czFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168