Proudem
home O nas Statut Kontakty Dyskusje Rozliczne Rytmy 13. 01. 2020   updated
eLnadruhou is supported by

Slovak - Czech Women´s Fund Navštivte nás na Facebooku Global Fund for Women

Our partners

iGirls.cz Color Planet

Dyskusje

Message
Name:
Message:

Fill in the numeric value : *


[Předchozí]  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  [Další]

Posted: 27.2.2011 Author: ...
Když vedou politici spor, jedná se o diskusi či rozpravu, pokud vedou ženy nebo lesby diskusi či rozpravu, jedná se o žabomyší válku. Asi tak jste to, Jano2, myslela?
Posted: 27.2.2011 Author: jana2
ahoj, já si pamatuju, že Apriles se jmenoval "Apriles, festival ženské a lesbické kultury". Jinak souhlasím, že žabomyší války by se vést neměly (ale já tady nejsem ani za qe ani l2, takže na to stojí na nich) Čau.
Posted: 26.2.2011 Author: ...
Pro qe:
1.na jedné straně tvrdíte, že jste pokračovatelé apríles, přitom oficiální název festival tu byl teprve až u L2. Takže kopírujete vy od L2 a ne naopak.
2.Pozitivní na Elnadruhou je to, že má již v názvu zkratku slova lesba, respektivě 2 lesby jako pár, zatímco název qe je krokem zpět. Jestli jste si toho náhodou nevšimly (asi nesledujete komerční automat na nejmenovaném rádobylesbickém serveru), společnost nás už dávno nebere jako queer, ba spíš naopak, jsme v módě a kdejaká heterácká herečka se nechá najmout na L film, kdejaká slavná heteračka se nechá vidět s ženou na veřejnosti, jen aby se o její orientaci mluvilo. Ani další název qe není dobrý, protože „jiný pohled“ nic nevypovídá o tom, jaký ten pohled je. Ve mně tento název vyvolává strach mužomilných rádoby feministických holčiček z toho, aby samce při udělování grantů nenaštvaly.
3.Velmi oceňuji na L2, že z názvu svého festivalu vymazaly slovo „nejen“ a nahradily jej názvem otevřený. Slovo „nejen“ mi znělo jako: lesby, tohle není jen pro vás!
Zatímco slovo „otevřený lesbický“ mi zní jako že patří nám lesbám, a vy ostatní se klidně můžete přidat, ale festival je v prvé řadě náš. A tak to má být.
4.Pokud vím, Ester Kočičková sympatizuje hlavně s homosexuály, lesby jsou pro ní jasná dvojka a spíš jen alternativa, asi vás nechtěla úplně odmítnout. Zvát tuto osobu na vaši akci je sice „trhák“, ale jaksi tak trochu vynucený, a to tedy nevím, jestli vám dodalo na sebevědomí. Já Ester miluji, ale na lesbický festival bych jí nezvala, protože ona si už vybrala gaye, tak ať je má.
5.Mezi námi děvčaty: jsem hrozně ráda, že tu apríles už není, protože nemohu zapomenout na uřvaného a agresivního gay moderátora, který i pár „minut“ působil na ministerstvu práce a sociálních věcí a i odtud se jej zřejmě rychle zbavili. Tenkrát jsem si položila otázku, zda by si gayové přizvali na svou akci lesbu a ještě k tomu uřvanou a agresivní. A usoudila jsem, že rozhodně ne.
6.Qe píše, že je feministické. Hm. Ještě jsem neviděla, aby feministka napadala podobně orientovanou ženskou skupinu. Doporučuji, abyste slovo feminismus používaly a na váš web dodaly až se feministicky chovat a myslet začnete.
7.Jo a vůbec se mi nelíbí, že jsem se zaregistrovala na facebook u rozdílných rytmů a vidím, že jsem byla automaticky připojena k účtu qe, s čímž zásadně nesouhlasím. Považuji to za podvod. Takto qe sbírá popularitu?
8.PS: Tam, kde se míchají všechny možné minority pelmel do sebe nejde o nic jiného, než o hnutí bisexuálů/lek. Skutečné lesby se necpou ke gayům a skuteční gayové se necpou k lesbám. Dnes mají lesby s gayi společnou jen diskriminaci ohledně sňatků a dětí. Jinak vůbec nic. Lesby jsou maximálně společností vykořisťovaná a diskriminovaná skupina, gayové patří k pravému opaku, k nejbohatším vrstvám společnosti.
Posted: 26.2.2011 Author: Blanche
Co je to "šmankote"?
Posted: 26.2.2011 Author: jana2
no se neni čemu divit, že má jen stovku, když je na radnici bordel a všechno trvá: http://magistrat.praha.eu/85837_Radni-projednali-a-castecne-schvalili-kulturni-granty-na-letosni-rok
Posted: 26.2.2011 Author: Jana
No šmankote asi není, když má na korunovém účtu jen stovku!
Posted: 26.2.2011 Author: Blanka
Pozvánka na výlet Svatý Jan pod skalou
!!!!!!! Sraz je v NEDĚLI 6.3.2011 na nádraží PRAHA-SMÍCHOV v 9.35 hod. !!!!!

Po půl jedenácté budeme v Berouně (i zde je možné se připojit) a vyrazíme směr Svatý Jan pod Skalou. Výlet zakončíme nejspíš v některém z občerstvovacích zařízení na Srbsku, odkud pak můžete odjíždět dle libosti vláčkem každou hodinu.
Posted: 25.2.2011 Author: Blanche
Jojo, je to šmankote šikovná holka !
Posted: 25.2.2011 Author: Radka
Právě jsem mrkla na zveřejněný účet qe a nestačila jsem se divit sumě: 100.04 Kč. To je opravdu "hodně" chachááá. Jakže jste to Blanche myslela s tím že: "Zrovna Káča si ty peníze obstarat umí ..."
To teda šmankote fakt nevypadá!
Posted: 25.2.2011 Author: ...
Laďko, děkuji, přesně to jsem měla na mysli.
Posted: 24.2.2011 Author: Laďka
Jelikož neznám ani jednu stranu a poznala jsem jen lidi,kterých si vážím a je za nimi vidět kus práce viz.Tereza myslím si,že to co tu mezi sebou řešíte jsou vaše žabo myší války a kdo je žába a kdo myš to si rozhodněte sami.Myslím si čím víc věcí ať jsou to festivaly,diskuse,propagace ve vládě tím lépe každý umí něco tak ať se v tom prosadí,ale né na úkor toho,že bude špinit druhou stranu ze stejné minority.Přijde mi to ubohé a měly bychom spíše prosazovat svoje priority a né zanášet špínu do vlastních řad.
Posted: 24.2.2011 Author: ,,,
jezisikriste :)))) tak se mila "..." zadnych akci neucastni, kdyz na ne nemas cas a netrav svuj drahocenny cas na lesbicky forech temito plky a bez radsi demonstrovat pred urad vlady, at daji lesbam vyssi platy..

ja se asi po.... smichy :)))
Posted: 23.2.2011 Author: ...
včas je míněno dostatečně předem.
Posted: 23.2.2011 Author: ...
Ostatně měla bych příspěvek k „novým“ rozdílným rytmům. Ale ani trochu se mi nelíbí, že vaše akce, Blanche, vyhlašujete 2 dny před jejich realizací. Máte snad pocit, že my lesby jsme nějaké hej počkej a nepotřebujeme si dopředu naplánovat svůj čas? Jsem přesvědčena, že by se vašich akcí zúčastnilo víc lidí, kdybyste oznámení o nich rozesílala včas.
Posted: 23.2.2011 Author: ...
no, Blanche, laskavě mluvte za sebe. Pokud vás někdo strčí do kapsy, nechť. A co je podle vás to nejdůležitější, co si za peníze koupit nemohu? To je totiž blábol, který je určen pro chudý lid, který maká na bohaté pány za malý bakšiš. Patříte k nim též?
Posted: 23.2.2011 Author: Blanche
No Káča se určitě stydět nemusí, ta nás tady na malém českém rybníčku strčí hravě do kapsy všechny dohromady, takže teď je schizofrenní Tvůj příspěvek.Zrovna Káča si ty peníze obstarat umí a hlavně to nejdůležitější si stejně za peníze nekoupíš !
Posted: 23.2.2011 Author: ...
upřímně? Nepřipadá mi vaše identita zase tak důležitá, a to ani kdyby jste byla K.B. Spíš mi vadí, že jsem vás na této a jim podobných lesbických diskusních fórech ještě neslyšela vystupovat proti korupcím ve vládách, které mají za následek mimo jiného značnou redukci financí pro minority. Místo toho zde budete vyskakovat a napadat vlastní lidi. Styďte se, Káčo, a běžte do sebe. Protože čím více lesbických fór, webů a lesbických festivalů, tím lépe.
Posted: 23.2.2011 Author: Káča
HAHAHAHA! tak teď jsem smíchy málem spadla ze židle...:-D :-D
Jak je to přísloví? chytrými napověz a hloupýho kopni? Každopádně je mi upřímně jedno, co si o mě myslíš a z čeho mě podezíráš. Jen bych ráda viděla tvůj výraz, až ti někdo řekne, kdo jsem :-D.
No konec zábavy, jdu dělat něco užitečného.
Posted: 23.2.2011 Author: ...
jen Káčo do toho, přiznejte své příjmení a nepodceňujte své nepřátele. Třeba mi vaše jméno napoví.
A vůbec, není to divné, že L2 na Bengales propagujete a zde na něj chrlíte negativní info? Není to od vás tak trošku dost schizofrenní? Z mužomilství a tedy nelesbictví vás podezírám proto, že jen lesbofobní osoba je schopna psát stylem, který jste nám zde předvedla. Pokud jste lesba a ne mužomilka, běžte se prát a štěkat s pány do vlády, aby nám lesbám z daní přisypali více peněz a nenavážejte se do vlastních řad!
Posted: 23.2.2011 Author: Káča
pro: "..." to jsi mě špatně pochopila, já elnadruhou držím palce (ostatně jsem jim několikrát pomáhala a každý rok jim na bengales dělám reklamu). L2 dělají spoustu úžasných věcí a je škoda, že si to kazí tím, co jsem psala předtím. Nicméně si festival L2 hezky užij, určitě bude stát za to.
PS:Promiň, ale anonymům ze zásady tykám. A pokud ti ještě pořád nedošlo kdo jsem, tak ti moje příjmení asi stejně nic neřekne.
To je z mé strany vše. Hezký den
Posted: 23.2.2011 Author: ...
Napsáním jména ještě nepoukazujete na vaši totožnost. Seberte svou odvahu a napište tam i své příjmení a já vám řeknu, jestli jste ta, kterou označuji. A nevím o tom, že bychom si potykaly. Já si s mužomilkami totiž netykám.
A vůbec, Káčo, proč si nejdete na web q.e. a nevychvalujete ho tam. Hmmmm, nebude to tím, že tam to diskusní fórum moc nefunguje? Nebo to možná bude tím, že tam mažou všechny negativní vstupy a pozitivní tam žádné nedorazily? Kdoví ....
Posted: 23.2.2011 Author: Káča
pro "..." - na rozdíl od tebe se umím podepsat. Že jsi spokojená s aktivitami L2 je v pořádku. Přivlastňování si cizí práce (viz problémy s Apriles a RR) a vykrádání nápadů (viz "nové" motto okopírované z Queer Eye)není v pořádku. A to, že jsem ti krajně nesympatická je mi upřímně jedno. :-D
Posted: 22.2.2011 Author: ...
Nevím sice, kdo psal minulý vzkaz, ale fest.q.e je mi krajně nesympatický ze dvou důvodů: a) neustále se snaží propagovat přes tyto stránky a taky mi není sympatická jedna osoba z tamtoho vedení. Mně se aktivity L2 líbí a jsem s nimi zatím spokojená.
Posted: 17.2.2011 Author: Káča
L2 teď bude "otevřený prostor pro setkávání, poznání se a propojování něčeho jiného s něčím obyčejným." to je moc hezký, jen to vypadá okopírovaný od fetivalu queer eye...
Posted: 16.2.2011 Author: Blanka
Rozdílné Rytmy zvou:
Další výlet bude tuto sobotu 19.2. Pojedeme do Žloukovic, pěšky přes keltské opidum Stradonice podél řeky Berounky na rozhlednu Děd. Odtud už jen seběhneme dolů do Berouna. Zde se projdeme po krásném městském parku, kde mají domov tři medvědí kluci známí z večerníčku pana Chaloupka. Pěkně se někde nadlábneme a určit Vám bude chutnat, protože našlapete kolem 17 ti km. Sraz bude v 9.00 na hlavním vlakovém Wilsonově nádraží napravo u pokladen. Vlak jede v 9.15 směr Beroun. Kdo pojede ze Smíchova, tak sraz na smíchovském nádraží v 9.05, zde to bude v 9.22. Těšíme se, že nám vyjde počasí a že se neztratíme.
www.rozdilnerytmy.blgz.cz
Posted: 13.2.2011 Author: Laďka
Neznámá,nesnažím se měřit vyspělost země to mi ani nepřísluší jen jsem popsala to co ty z jiného úhlu pohledu.Nenazvala bych to primitivismem Čechů,ale ignoranstvím.Pročpak se tam asi lidé dostávají díky známostem,dravosti,podrazů a já bych doplnila ještě chtíče,moci,atd.Jde o to,že až dozrajeme do stádia kdy o tom přestaneme mluvit a začneme proti tomu něco dělat bude to další krok k vyspělosti jenže to chvíli trvá představovali jsme si ,že nám ta svoboda spadne rovnou do klína?Je to o tvrdé práci
Posted: 9.2.2011 Author: Neznámá
Laďko, vyspělost země se neměří podle toho, zda si můžeme koupit iPad nebo ne. ;-) Velký problém u nás je, že do důležitých pozic se lidé NEdostávají díky schopností a talentu, ale díky známostem, dravosti a podrazům. Odtud plyne primitivismus Čechů.
Posted: 9.2.2011 Author: Laďka
Aleno,nejednalo se mi o to kdo má či nemá pravdu,nebo jestli jsou peníze ,nebo nejsou(mimochodem mám zkušenost a to velmi čerstvou,že u nás peníze jsou jako ve zdravotnictví jen míří do kapes těch kdo umí využít náš systém),ale spíše jsem chtěla poukázat na morální kredit společnosti,ale podle Vaší reakce a nejste sama ho tu moc nemáme :-(.Nemusím jezdit ani do vyspělých zemí myslím,že na tom s vyspělostí nejsme něják špatně.Jako post komunistická země procházíme pubertou a ta je vždy bouřlivá.Jinak děkuji za reakci
Posted: 8.2.2011 Author: Alena
Laďko, peníze na neziskové organizace v současné době skutečně nejsou a v tomto případě má pravdu Elnadruhou.

PS: V případě lékařského sporu si myslím, že v porevolučních vládách stále mizí hodně peněz daňových poplatníků v korupčních aférách, takže zde mají pravdu lékaři. Zajeďte si do vyspělých zemí a sama se o tom přesvědčíte.
Posted: 8.2.2011 Author: Laďka
Chtěla bych se vyjádřit k RR snažila jsem se pochopit a komunikovat na obou stranách jen dám přirovnání,které mi přijde hodně trefné a kopíruje ne jen tuto situaci,ale situaci v celé naší společnosti.Jen si to porovnejme s krizí ve zdravotnictví kdy se lékaři tahají s ministerstvem o platy?Né,že by neměla ani jedna strana pravdu,každý má tu svojí doktoři jsou málo placeni a ministerstvo nemá peníze jde o ústupek od obou stran jinak to dopadne fiaskem a budou na tom nejhůř ti kdo za to "nemohou "a to pacienti.Jestliže si za ministerstvo dosatím eLnadruhou a za lékaře RR tak mi z toho vyjde úplně stejný závěr a to už nechám na obou stranách jak se k tomu postaví.Oběma stranám přeji moudrá rozhodnutí bez emocí

[Předchozí]  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  [Další]