Proudem
home About us Statutes Contact us Board RR meetings 10. 02. 2022   updated
eLnadruhou is supported by

Navštivte nás na Facebooku Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women

Our partners

iGirls.cz Color Planet

Board

Message
Name:
Message:

Fill in the numeric value nineteen : *


[Předchozí]  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  [Další]

Posted: 9.6.2009 Author: Petra
Nevím, zda tuto diskusi z Elnadruhou někdo čte, ale mohla bych poprosit, máte někde písemnou nebo jinou dokumentaci, kde paní Benešová souhlasí s návrhem opravit číslo festivalu až další rok?
Posted: 9.6.2009 Author: Blanka
Komunikační šum běžné úrovně. To co jsem četla, jsem pochopila tak, že bylo přislíbeno 12.5. řešení a 29. května zveřejněna tiskovka zase s 15.tým ročníkem. To se holt stává.
Posted: 9.6.2009 Author: Petra
možná, že kdyby paní Benešová věnovala víc času promýšlením jejích činů, nemusela by věnovat tolik času vytáčením se a slovíčkařením v této diskusi.
Posted: 9.6.2009 Author: Petra
Takže mně jednání paní Benešové z této citace připadá podlé a zákařné vzhledem organizaci Elnadruhou. Osobně bych toto nikdy neudělala a počkala bych na příští rok.
Posted: 9.6.2009 Author: Petra
Cituji text z novinek na tomto webu:
.........
S paní Benešovou jsme se již po vydání 2. tiskové zprávy o začínajícím 15. ročníku eLnadruhou domluvili, že samozřejmě bereme uvedené mylné informace na vědomí, a že z důvodu nedostatku finanční a zejména časové kapacity potřebné ke změně v přečíslování na veškerých propagačních materiálech, vše uvedeme na pravou míru v případě příštího ročníku festivalu (tedy v roce 2010). Ačkoliv s tímto návrhem paní Benešová souhlasila a přistoupila na návrh setkání, kde bychom se na všem domluvili, po vydání 3. tiskové zprávy proti eLnadruhou nakonec skutečně vystoupila.
Posted: 9.6.2009 Author: Blanka
Pokud by to bylo takhle tak nepřipadá, pochopila jsem to tak, že se nevyjádřily jasně.
Posted: 9.6.2009 Author: Petra
Elnadruhou napsalo v Novinkách, že paní Benešová byla obeznámena a souhlasila s tím, že nelze měnit číslo na stávající rok a že na další rok číslo bude správně. Připadá vám tedy morální z hlediska soudržnosti lesbického hnutí, že paní Benešová přesto musela vyjádření rozesílat?
Co bych udělala já? Vyjádření bych nikam neposílala. Kdykoliv jsem navštívila akce Elnadruhou (festival), byly tam ženy, převážně L. Pokud tedy pošle někdo stížnost na čísla uváděná tímto sdružením, vrhne špatné světlo nejen na sdružení, ale i na její členy a příznivce. A to paní Benešová udělala.
Posted: 9.6.2009 Author: Blanka
O.K. Petro, já to chápu. Jen by mě zajímalo jak by jste tedy postupovala v podobném případě Vy? Jak tedy dát vědět, že se děje něco s čím nesouhlasím a adresát (myslím eLnadruhou) se po připomínce problému nevyjádří? Vytvořme tedy způsob, který bude morální. S tou jednotností nesouhlasím, sex. orientace je chabé pojítko skupiny lidí, různorodost v nározech a způsobech chápání je přeci to s čím se setkáváme mezi všemi lidmi. Myslím, že je to normální, nejsme stádo ovcí.
Posted: 9.6.2009 Author: Petra
Blanko, jak vidíte z této diskuse, paní Benešová je kritizována za to, že rozesílala vyjádření na různé redakce zpravodajských stránek (většinu z nich ani nezmínila!) a tím vyvolala dojem nejednotnosti lesbického hnutí. Rozhodně tímto aktem nepřispěla k pozitivnímu pohledu na lesbickou komunitu jako takovou. Její jednání bylo legální, ale odsuzujeme jí, že nebylo právě z tohoto hlediska morální.
Posted: 8.6.2009 Author: Blanka
Ještě vzkaz pro Terezu: Padly návrhy na uspořádání ještě jednoho sportovního dne, odděleně od festivalu a nejlépe na podzim. Že prý je to málo jen 1x za rok. Co Ty na to?
Posted: 8.6.2009 Author: Blanka
Milá Hanko 2, spravuji web Rozdílných rytmů. Jsme neformální sdružení. A Monika Benešová je pro mě natolik vážená osoba, že jsem pokládala za svou povinnost její názor zveřejnit. Stejně tak jako je tam i vyjádření eLnadruhou. Neznám Vás ani Vaši práci pro L hnutí, ale pokud Vy by jste chtěla veřejně v rámci naší komunity sdělit svůj názor, jak by jste postupovala? Prosím, poučte nás, ale pozor, jakmile se najde někdo, kdo si bude myslet, že Vaše argumenty jsou výsměchem ostatním, budou se na Vaši hlavu možná snášet hromy blesky. I když na osobní názor máme bezesporu nárok každá. Vy i paní Monika. Tyto weby jsou tu přeci pro nás a pro naše problémy. Žijeme ve společnosti, která nám toto umožňuje, ale nebylo tomu vždy tak. I to je zásluhou práce žen jako je Monika.
Posted: 8.6.2009 Author: Hanka2
Odpověď Benešové z 6.6. považuji spíš za výsměch účastníkům diskuse, než seriózní reakci. Ona, prý oslovovala redakci zpravodajských stránek, nikoliv organizaci. A ona redakce zpravodajských stránek je oddělena od její organizace? Posílala jste to na Rozdílné rytmy. A asi se nikdy nedozvíme, kam jinam jste to ještě posílala.
Posted: 7.6.2009 Author: Hanka
zde naleznete odkazy na jednotlive fotogalerie z festivalu http://garama.cz/?p=848
Posted: 6.6.2009 Author: Monika S. Benešová
Dobrý den, Evo. Někdy zkrátka zpravodajské stránky o l/g světe provozuje některá z l/g organizací. Odkaz na vyjádření jsem posílala na redakční mailovou adresu, a tedy oslovovala redakci zpravodajských stránek a nikoli organizaci. Jaká je vnitřní struktura vydavatele těchto stránek a nakolik je redakce provázaná s organizací, to jako člověk z vnějšku těžko mohu vědět nebo jen předpokládat. Druhá část vašeho příspěvku neobsahovala otázku, přesto odpovím. Důvod jsem vysvětlila jak ve svém vyjádření, tak zde v diskuzi 3.6.
Posted: 5.6.2009 Author: ??
Mě to připadá jako slizké vykrucování a propaganda vlastní osoby a vlastních záležitostí ze strany pani Moniky. Eva s Petrou a asi i ostatní kteří sem raději ani nepíšou, protože by se mohly/i rozvášnit, tak to rozčísly. Ve mě to naopak vzbudilo důvěru v eLnadruhou a asi se začnu zajímat o členství.
Posted: 5.6.2009 Author: Eva
Paní Benešová, jste plná rozporů. Jen si po sobě přečtěte:

1. V této diskusi píšete: „Své vyjádření jsem odeslala na některé webové stránky, které zveřejňují zprávy o festivalu, nikoli do l/g organizací či skupin.“ Když se podíváte na stránky http://www.rozdilnerytmy.cz/cz/aktuality/36-vyjadreni-drivejsi-organizatorky-lesbickych-festivalu-k-elnadruhou/, všichni vidíme, že jste své vyjádření, a to v plném rozsahu, poslala na „l/g“ organizaci, takže si protiřečíte.


2. V Novinkách Elnadruhou píše, že jste se na opravě domluvili, přesto došlo k Vaší kontraproduktivní reakci, cituji přesně: „Ačkoliv s tímto návrhem paní Benešová souhlasila a přistoupila na návrh setkání, kde bychom se na všem domluvili, po vydání 3. tiskové zprávy proti eLnadruhou nakonec skutečně vystoupila.“
Posted: 5.6.2009 Author: Monika S. Benešová
Petro, jen pro vaši informaci: Mnohem více času jsem věnovala například připomínkování návrhu nového občanského zákona nebo přípravě a propagaci mezi l/g skupinami takových změn v něm, které by nám plně otevřely manželství. Plnou podporu mezi l/g skupinami jsem v tomto našla pouze právě u eLnadruhou, za čož obrovsky děkuji. Také doufám, že spolu vymyslíme nějaké postupy, které by mohly postupně vést k plnému otevření manželství l/g párů. Kdyby to někoho zajímalo, můj návrh je popsán zde: http://www.lesba.cz/kavarna/index.php/topic,706.0.html
Posted: 4.6.2009 Author: Petra
Na celou akci mám názor takový, že šlo o zbytečné zveličování této záležitosti, protože ke změně čísla by došlo automaticky v dalším roce, a na tom jste se i domluvily, jak je psáno na tomto webu v 2.6. v Novinkách. Posílat „vyjádření“ na různé weby je sice legálně povoleno, jedna věc ale je legálnost věci, druhá věc je soudržnost a jednotnosti lesbického hnutí, na které zde apeluji, a které vám v tom zápalu honby za číslem uniklo. Kdybyste ten čas, co jste strávila s různými prohlášeními věnovala boji za práva leseb, jistě bych to ocenila více, než když děláte rozruch na jiných webech (+) jen kvůli číslu festivalu. To podle mého nepřispěje k vylepšení názoru na nás, jako minoritu, spíš naopak.

(+) upřesňuji dle vašeho vyjádření: na některých webových stránkách, které zveřejňují zprávy o festivalu, nikoli do l/g organizací či skupin
Posted: 4.6.2009 Author: Monika S. Benešová
Anonymous, prosím, přečtěte si, co jsem napsala: Sdružení eLnadruhou jsem předem informovala. Své vyjádření jsem odeslala na některé webové stránky, které zveřejňují zprávy o festivalu. Zda bude toto vyjádření publikováno či nikoli, je na rozhodnutí daného média. Vzhledem k tomu, že jsem své vyjádření zveřejnila, je zcela irelevantní kam jsem odkaz na své publikované vyjádření jmenovitě odeslala. Nicméně chápu, že vás zajímá, zda jsem byla jakkoli ve styku s těmi, kteří festival sponzorsky podporují. Rozhodně nikoli. Šlo o webové stránky, které uvádějí zpravodajské informace. A nešlo o stížnost, ale o prosbu o zveřejnění, budou-li chtít. Tak se to ostatně s vyjádřeními a články dělá.
Posted: 3.6.2009 Author: Blanka
Navrhuji aby spolu dámy Monika a Tereza zašly na pivo a pak sem daly fotku . Všechno si vyříkají, doplní tekutiny a bude klid:-) Vy dvě kdybyjste se dohodly, budete nadostižné organizátorky !
Posted: 3.6.2009 Author: Anonymous
Vážená paní Benešová,

konečně jsme to z vás dostali. Můžete být tak laskava a stručně sdělit webové stránky, které zveřejňují zprávy o festivalu na něž jste vaši korekci odeslala? A dále, jaký formát sdělení jste použila. Jedná-li se o stránky sponzorů organizace elnadruhou, použila jste jako formát korekce stížnost?

A už vůbec je zvláštní, že jste neupozornila hnutí eldadruhou, že hodláte sdělení o nesprávných datech odeslat na jiné weby. Tisková mluvčí vám jasně dokladuje, že z časově technických důvodů korekce nemohla být provedena při stávajícím festivalu.
Posted: 3.6.2009 Author: Monika S. Benešová
Petro, postupovala jsem přesně tak, jak píši ve svém vyjádření z 30. května. Nerozesílala jsem žádné korekce, veřejně jsem se vyjádřila, v tom je rozdíl. Své vyjádření jsem odeslala na některé webové stránky, které zveřejňují zprávy o festivalu, nikoli do l/g organizací či skupin. Ostatně, každý se může vyjádřit k jakémukoli problému a své vyjádření poslat do jakýchkoli médií. Zda bude toto vyjádření publikováno či nikoli, je na rozhodnutí daného média. Názor na mě můžete mít, samozřejmě, jaký chcete, ale prosím, nerozšiřujte nepravdivé fámy. Děkuji. Terezo, chápu váš postoj k příspěvkům zde. Paní Andree Vašákové děkuji za vyjádření. A obecně upřímně doufám, že nezájem o historii hnutí je pouze dočasný, protože v tomto vůbec nejde o mě, ale o budoucnost. A předem se všem omlouvám, pokud na vaše konkrétní otázky nebudu hned reagovat. Nakukuji sem jen sporadicky. Pokud by někoho zajímala debata o stejné věci v kavárně lesba.cz, zde je odkaz: http://www.lesba.cz/kavarna/index.php/topic,1201.0.html Možná, že na některé otázky najdete odpovědi i tam. A děkuji všem za debatu.
Posted: 3.6.2009 Author: Andrea Vašáková, tisková mluvčí
Pozdrav všem z vás, které/kteří jste se podíleli svými názory na této rozporuplné a velice rozmanité debatě.
Co říci na to všechno, co se kolem festivalu za posledních pár dní stalo..? snad jen to, že občanské sdružení eLnadruhou rozhodně není chatrnou kocábkou, kterou by bylo možno potopit veřejným vystoupením takového rázu. Jsme stabilní organizací, ač musíme čelit těmto podobným a jiným překážkám, ale tak už to holt na světě chodí. Snad je jen smutné, že nejsme akciovka, která by měla za potřebí - v běhu za hutným ziskem - mít ostré lokty a jejich ostrost využívat. Nejsme akciovka a jsme na to hrdé. Jak už jsme uvedly ve veřejné omluvě, zveřejněné v aktualitách na tomto webu, s paní Benešovou jsme - jak se mnohé z vás správně domnívaly - diskutovaný problém řešily soukromou, resp. mailovou cestou. Nabídly jsme možnost veškerých korektur co se příštího, tedy 6. ročníku v roce 2010, týče. Samozřejmě nechceme nést na bedrech vědomí toho, za což jsme se veřejně omluvily. Tzn. vědomí toho, že se skutečně "chlubíme cizím peřím". Jak již bylo zmíněno v naší veřejné omluvě, z časových a organizačních důvodů nebylo možné ve třetí tiskové zprávě změnit přečíslování ročníků, neboť bychom nejspíše všechny uvedly ve zmatek, což jsme samozřejmě nechtěly a vzhledem ke sponzorům a grantům si to ani dovolit nemůžeme. Jak Monika trefně ve svém oznámení podotknula - "co by na to asi řeklo Hlavní město Praha...", ano, zcela souhlasíme, co by asi řeklo na to, že dalo grant na Sportovní den v rámci 15. ročníku eLnadruhou a ve 3. TZ se dozvědělo, že vlastně sponzoruje ročník pátý..?

V podstatě již nemáme potřebu k této nemilé situaci cokoliv dodávat. Kostky byly vrženy a vše podstatné bylo řečeno - na můj vkus až dosti bez eufemismů, ale i s tím musíme jako organizátorky takovéto akce počítat. Do budoucna nás to posílí a zároveň doufáme v to, že pálení mostů takovéhoto rázu již je za námi...

Moc děkuji všem těm, kteří rozumějí našemu postoji k celému incidentu a paní Benešové děkuji za upřímnost a vervu, se kterou do celého incidentu šla. Všechny z nás si mnohé uvědomily a dle mého snad i vzaly si z toho to nejdůležitější.
Posted: 3.6.2009 Author: Terka
Moniko, ráda bych Vám řekla, že diskuse na webu eLnadruhou je od toho, aby se diskutovalo a sdělovaly se osobní názory, které přispívají k samotné diskusy. Občanské sdružení není nijak odpovědné za názory lidí ani za to, že někdo na někoho háže špínu. To je problém toho kdo tu špínu háže a toho na koho je házena, každý dělá podle svého. L2 především dává prostor a pokud nebude v příspěvku cílená vulgární nebo jinak rasově či nezákoně mířená věc, nebudeme mít důvod příspěvek mazat. I přesto Vás všechny žádám, aby jste nezapomínali, že jsme především lidmi a zachovali si v této diskusy (a nejen v ní)svou lidskou důstojnost. Doufám, že se beztak společně sejdeme v sobotu 20. června v Táboře na Queer Pride, kde budeme společně slavit a těšit se.
Posted: 3.6.2009 Author: Pavel
No holky, já jsem gay, ale my se tak nepodrážíme. To se pak nedivte, že jsme na tom líp, jsme soudržnější.
Posted: 3.6.2009 Author: ??
Moniko S. Benešová, tohle je už trochu zahleděnost, nemyslíte? Proč tak kolem sebe kopete? Místo toho aby ste si přiznala, že jste šlápla trochu vedle s tou distribucí.
Posted: 3.6.2009 Author: Petra
tím “opravné letáčky s korektními čísly“ jsem pochopitelně myslela to, že jste rozesílala patřičné korekce na další organizace. To, jestli se jednalo o letáčky nebo emaily nebo telefonáty mi není známo, nicméně tuto informaci jste předávala, je tak? Mohla byste tu ještě pro nás zopakovat, kam jste korekce ohledně čísla ročníku festivalu rozesílala?

Jedna věc je kredit a druhá věc je lesbické hnutí jako takové. A mně to připadá, že pro vás je mnohem důležitější váš osobní kredit. To je vše, co jsem tím chtěla říci.
Posted: 3.6.2009 Author: Monika S. Benešová
Dobrý den všem. Byla jsem upozorněna na reakci eLnadruhou na mé vyjádření i na tuto diskuzi. Reakci eLnadruhou jsem zatím nedostala, proto jsem si ji přečetla na těchto stránkách. Ráda bych reakci eLnadruhou zveřejnila na stránkách magazínu lesba.cz. Považuji to za jediný možný korektní postup a prosím o souhlas. Děkuji eLnadruhou za omluvu, ale především za to, že bude festival eLnadruhou nadále označován správnou pořadovou číslovkou. Co mě však mrzí, je to, že se eLnadruhou nijak nevyjadřuje k návrhu zaznamenání historie festivalů, na které navazuje a které festivalu eLnadruhou připravily cestu. Nicméně bez jakýchkoli výhrad akceptuji rozhodnutí eLnadruhou nezabývat se historií a věnovat se výhradně budoucnosti - toto rozhodnutí patří jen jim. Ráda bych se také vyjádřila k cestě, jakou jsem pro své vyjádření zvolila. Uvědomuji si, že tisková mluvčí festivalu nemusí znát celou historii předchozích festivalů. Uvědomuji si, že již vytištěné materiály se nedají změnit. Upozornila jsem však včas tiskovou mluvčí, a to nikoli veřejně, na chybu v číslování a přidala i stručnou historii předchozích festivalů. Požádala jsem zároveň, aby byl problém řešen již v následujících tiskových zprávách a veřejných prohlášeních. Dokonce jsem navrhla jednoduché změny formulací, které by umožňovaly použít v textech obě číslování, jak ročník eLnadruhou, tak ročník nejen lesbického festivalu. Jedinou reakcí, kterou jsem dostala, byla tisková zpráva po skončení festivalu, opět se stejnou chybou. Upozornila jsem předem na to, že jsem připravena problém řešit veřejně, ale že bych dala přednost řešení bez zapojení veřejnosti. Třetí tisková zpráva, která jistě musela být připravena až po mém upozornění na problém, mi dala na vědomí, že i přes nabídku na diskrétní řešení situace, eLnadruhou o toto řešení ve skutečnosti nestojí. Celou věc jsem tedy zveřejnila, jak jsem předem oznámila. Ostatně vše je popsáno v mém vyjádření. Výslovně jsem tiskové mluvčí festivalu psala, že ani já nestojím o veřejné řešení problému. Mrzí mě proto slova o "kontraproduktivitě", "vzájemném špinění" a "žabomyších válkách" v reakci eLnadrunou. A mrzí mě i fáma, kterou zde v diskuzi začala šířit Petra. Nikdy jsem nikam nerozesílala nějaké “opravné letáčky s korektními čísly“. Takovou lež považuji právě za ono "špinění" a rozpoutávání "žabomyších válek". Je to nedůstojné stránek festivalu eLnadruhou. Nečekala jsem, že dá pořadatelská organizace tak významného a pro nás všechny důležitého festivalu prostor pro takové očerňování a pomluvy. Práce sdružení eLnadruhou si vážím a přeji jim (a tím i nám všem), aby měly chuť a sílu do mnoha dalších ročníků festivalu.
Posted: 3.6.2009 Author: Markéta
Ani mně se moc nelíbí, jakým způsobem to Monika Benešová rozmázla, ale podle jejích slov nejdříve psala organizátorkám... Já nikoho neodsuzuji, jenom mi nepřipadá moc korektní dát si před titul festivalu číslovku 15. Je to opravdu tak důležité? Počet ročníků ještě prestiž festivalu (jakéhokoli druhu nezvedá).
Posted: 3.6.2009 Author: Fiona
Přečetla jsem si "pravdu" od paní Benešové a jsem z toho celá zkoprnělá...Nějak jsem nepochopila, jestli je tato pravda tak podstatná, že se to muselo řešit touhle cestou. Myslela jsem, že těmhle aktivistkám jde o něco víc, než vystřihnutí svých zásluh... je mi z toho trapně

[Předchozí]  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  [Další]

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /var/www/elnadruhou.cz/index.php:168 Stack trace: #0 {main} thrown in /var/www/elnadruhou.cz/index.php on line 168